Zeka Dolu 10 Film Önerisi

4 dakika


Bu film listesi tamamen beyninizi adeta yakacak bir film listesidir. Filmin sonunda mutlaka “Çok iyimiş ya bu” diyeceğiniz türden yani. Hiç bekletmeden filmlere geçelim.

Not: Liste karışık şekilde yayınlanmıştır. Sayılar sadece listelemek amacıyla kullanılmıştır.

1. 23 Numara – The Number 23 (2007)

IMDb Puanı: 6.4

“Böyle bir şey gerçekten olabilir mi?” diye sık sık size sorgulatacak türden film. Jim Carrey’nin her filmi gibi en bir başka iyi bir filmi. Kendinizi bir anda gizemin içinde bulacaksınız.

2. Yaşam Şifresi – Source Code (2011)

IMDb Puanı: 7.5

Bilmediğiniz bir yerde uyansaydınız ve aslında kendi tanıdığınızdan farklı biri olduğunuzu görseydiniz ne yapardınız ? Bu film tam bu bilinmezlik içinde yola çıkıyor. Bir trende uyanan Yüzbaşı karşısında tanımadığı bir insanı bulur. Aynaya baktığında aslında bir kadın olduğunu gören Yüzbaşı ne yapacağını bilemez.

3. Not Defteri – The Notebook (2004)

IMDb Puanı: 7.8

Zavallı ama tutkulu bir genç, zengin bir genç kadına aşık olur ve ona bir özgürlük hissi verir, ancak yakında sosyal farklılıkları nedeniyle ayrılırlar.

4. Karanlık Yolculuk – Donnie Darko (2001)

IMDb Puanı: 8.0

Tuhaf bir kazadan sağ bir şekilde kurtulduktan sonra, bir dizi suç işlemek için onu teşvik eden tavşan kıyafetindeki bir adamın istekleri ile boğuşuyor. Filmden alacağınız bir çok replik var.

5. Zindan Adası- Shutter İsland (2010)

IMDb Puanı: 8.1

Hapishanede kaçan bir kadını bulmak için görevlendirilen iki müfettiş hapishaneye gelir. Ancak aslında o hapishaneden hiç çıkmadığını fark ederken işler sarpa sarar. Sürükleyici bir senaryosu olan Zindan Adası, sonunda “Ne oldu öyle” dedirten türden bir başyapıt.

6. Prestij – The Prestige (2006)

IMDb Puanı: 8.5

“Bir Christpher Nolan filmidir” diye baştan uyaralım. Senaryonun mükemmeliğine hayran kalacağınız, ince elenip sık dokulmuş olan bir film. İzlemekten asla pişman olmayacağız ve bir süre dilinizden düşmeyecek olan filmlerdendir. İki sihirbazın birbirini kandırmaya çalışması başarıyla sonuçlanacak mı ?

7. Başlangıç – İnception (2010)

IMDb Puanı: 8.8

Aslında hepiniz bu listeyi açmadan bu listenin içerisinde sıkça Christopher Nolan’ın filmlerinin olacağını biliyordunuz. Filmleri hep beğendiğimiz bir Nolan klasiğidir “Inception”. Rüya görüyor. Peki rüyalarımı tasarlayabilir miyiz? Rüya içinde rüya görmek mümkün mü ?

8.Predestination – Zamanın Ötesinde (2014)

IMDb Puanı: 7.5

Spierig Kardeşlerin bir akıl dolu bilim kurgu ve gizem karışımı olan bu film sonunda sizi çok fena afallatıcak bir filmdir. Çok dikkatli izleyin sonra uyarmadı demeyin.

9. A Beatiful Mind – Akıl Oyunları (2001)

IMDb Puanı: 8.2


Zeki ama asosyal bir matematikçi olan John Nash, kriptografide gizli çalışmayı kabul ettikten sonra hayatında değişimler ard arda geliyor.

10. Memento – Akıl Defteri (2001)

IMDb Puanı: 8.4

Evet evet yine bir Nolan filmi. Ama hakkını vermek lazım çok iyi yapıyor bu işi. Çok kısa sürede bir şeyleri unuttuğunuzu düşünün mesela 15 dakikalık bir yolu yürümek zorunda kaldınız peki 15 dakikanın sonunda nereye gittiğinizi unutursanız ?

10 filmlik bir listeyi sizin için hazırladık. Çoğu film yer almadı belki burda. Burda yer alması gereken filmleri yorum olarak yazabilirsiniz.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
albay

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend