YÜZ YAPISINA GÖRE İNSANLARIN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

4 dakika


Çinli bilim adamları, insan karakterlerini yüz özelliklerine göre tanımlamanın mümkün olduğunu söylüyorlar. Çinli bilim adamları, karakteri yüz özelliklerine göre belirlemek için alın, burun, çene, kaş, göz ve dudak yapısına bakarak tanımlama yapıyorlar.,

Alın, insanların düşüncelerini geliştirmenin yolları hakkında bilgi sağlar. Geniş bir alnına sahip insanlar güçlü bir hayal gücüne ve yüksek zekâya sahiptir. Dar bir alın, insanların özenli, dakik ve yüksek matematik becerilerine sahip olduğunun bir işaretidir. Kamburluğu olanlar girişimciler, gezginler ve hissedarlar olarak kabul edilir

Gözler stresli bir durumda yaşama bakış yolunu ve davranış kurallarını ortaya koyar. Batık gözleri olan insanlar ciddi ve gizemli olsa da, yüze yakın gözleri olanlar titiz, kararlı ve en küçük ayrıntılar düşünceli.

Büyük gözler açık fikirli, kibirli ve kendine güvenen insanlara olarak tanımlanır. Küçük gözler ise bir kişinin kolayca konsantre olma ve kapanma yeteneğini gösterir.
Sağlıklı gözleri olan insanlar yaşam konusunda iyimser olmaktan hoşlanmazlar. Gözleri iri olanlar daha yüksek yaşama arzusuna sahiptir ve aynı zamanda bu insanların kırgın olduğunu gösterir.

Burun, insanların iş hayatındaki seçimlerini ve maddi şeylere bakışlarını ortaya koyuyor. Geniş burunlu insanlar, iş hayatında kendine güvenen insanlardır. Dar burunlu insanlar, yönetimi ve garantiyi seven insanlardır. Büyük bir burun, bir kişinin idealizmini ve lider olma arzusunu gösterir. Eğik burun iyi iletişim becerilerinin bir işaretidir, yuvarlak ve şişmiş burun ise tasarrufun bir işaretidir.

Çene, bir kişinin kendini savunma ve saldırganlık seviyesini belirler.Geniş çene otoriteryanizmi, acımasızlığı ve enerjiyi temsil eder. Keskin bir çene, insanların kolayca sinirlenebilir olduğunu gösterir. Bölünmüş çene kararsızlığı, yuvarlak çene enerjiyi ve canlılığı, ileri çene inatçılığı ve güzel görünüşü gösterir.

Dudaklar insanların düşüncelerini ve cinsel dünya görüşlerini ifade etme yeteneğini ortaya çıkarır. Kalın, ince dudaklar cömertliğin bir işareti iken, ince dudaklar daha az konuşmaktan hoşlananların bir işaretidir. Bu tür dudakları olan insanlar da tutku ve muhafazakarlığı ifade eder. Aşırı kalın alt dudak tembelliği ve zevki gösterir.

Kaşlar, insanların önemli olaylar sırasında nasıl karar verdiklerini gösterir. Sağlıklı kaşlar, insanların ilişkileri ciddiye aldıklarını, uzun kaşların kızgın olduklarını ve çabuk sinirlendiklerini gösterir.

Uzun kaşlar, güçlü ve savaşmayı seven insanların önemli bir göstergesidir. Diğer taraftan ince kaşlar hızlı hareket eden ve esnektir; birleşik kaşlar maceralıdır, düz kaşlar iyimserdir.

Kulak çevresindeki etki ve maruz kalma seviyesini gösterir. Koca kulaklar bir kişinin müzikte iyi olduğunu gösterir . Normal kulaklar ciddiyeti gösterirken, uyumlu kulaklar toplumun kurallarına uymanın önemli bir göstergesidir. Büyük ve kova kulaklı insanlar konuşmayı sever.

Yüz ifadeleri, bir kişinin romantik olup olmadığını anlamamıza yardımcı olur. Son derece uzun yüzleri olan insanlar gururludur, derin yüz özelliklerine sahip insanlar materyalisttir, eğlenmeyi ve rahatlamayı seven insanlar, kemikli yüzleri çalışmayı severler, çekingen ve zayıf olan insanlar düşünceli ve özenli insanların ana göstergeleridir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
1
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
1
kötü
şaşkın şaşkın
2
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
1
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend