Yumurta Hakkında Çoğu Kişinin Bilmediği Şaşırtan Gerçekler

2 dakika


Yumurta insanların temel besin öğeleri arasında yer alan bir gıda. Her gün tonlarca yumurta tüketiliyor ve yumurta üretimi her geçen gün daha fazla artıyor. Türkiye ve dünyada insanlar yumurtanın her zaman doğal olanını, gezen tavuk yumurtası cinsinden olanını tercih etmek istiyor. Fabrikasyon üretimde olan yumurtaların tadının doğal olan yumurtalara oranla gerçekten farklı olduğu bilinen bir gerçek iken, her geçen gün daha fazla insan doğal yumurtaya talep gösteriyor.

Kahverengi ve Beyaz Yumurta Farkı Nedir?

Kahverengi yumurtalar birçok insan için daha pahalı, daha lüks ve daha özel görünür. Ancak bilinenin aksine kahverengi yumurtalar ile ilgili büyük bir yalışta vardır. Kahverengi yumurtanın doğal olduğu düşüncesi.

Kahverengi yumurtanın beyaz yumurtadan tek farkı rengidir. Besin değerleri ve tadı gibi özellikleri tamamen aynıdır. Bazı durumlarda kahverengi yumurta üretimi daha az olduğu için fiyat daha fazla artabilir.

Yumurta Haşlamak Zordur

Yumurtayı haşlamak 10 ila 20 dakika arasında zaman alır. Ancak insanlar genelde bu konuda her zaman aynı kıvamı tutturamazlar. Yumurtanın boyutu ve diğer etkenler yumurtanın haşlanma süresini büyük oranda etkileyen unsurlardan bir tanesi olarak bilinir.

Yumurtayla Çikolata Tüketmek Yumurtanın Kokusunu Azaltabilir

Nutella gibi ürünlerle beraber yumurta tüketmek kokuyu azaltabilir. Aynı zamanda çocuklar eğer ki yumurta yemiyor ise yumurtanın üzerine Nutella sürülebilir ve bu sayede çocukların yumurta yemesi sağlanabilir. Ayrıca çilek gibi ürünlerle yumurta tüketmek çocuklar için zorlu

Yumurta Yüzyıllardır Tüketiliyor

Yüzyıllardır insanlar yumurta tüketiyor. Yumurta tüketiminin Osmanlı döneminden bile öncesine dayandığı, eski insanların bugüne oranla daha az oranla yumurta tükettikleri biliniyor. Ancak araştırmacılar, aynı zamanda yumurta tüketiminin geçmişe oranla günümüzde artsa bile geçmişte yumurta boyutlarının ve besin değerlerinin günümüze oranla çok daha iyi olduğuna değiniyorlar.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend