Youtube’da Koronavirüsü İle İlgili Videoların Çoğu Yanlış Bilgi!

2 dakika


Youtube üzerinde herkes bilgi vermek amacıyla yeni kanallar açıyor ve içerikler geliştiriyor. Özgün içerik olan ya da olmayan, herkes bir şekilde buradan hesabını büyütüp yeni kitle kasmak derdine girmiş durumda.

Peki ama sunulan bu videoların ne kadarı doğru? İçerik kasmak ve kitle kasmak, hatta izlenme kasmak gibi dertlerin yer aldığı bu videoların ne kadarı mantıklı ve doğru? Gelin bu konuya karşı detaylı bir içerik sunumu yapalım.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde patlak veren ve sonra da tüm dünyaya dağılan Koronavirüsü, şu ana kadar 307.715 kişiyi etkisi altına almış durumda. Bu yüzden de bu kişilerin ölümüne neden olan bu virüs durumu için yeni çalışmalar ve yeni durumlar ön plana çıkarılıyor. 307.715 kişinin ölümüne neden olan bu virüsle ilgili insanlar haliyle doğal bilgilere ve gerçek bilgilere ulaşmak istiyor.

Youtube önlemleri yetersiz oluyor!

Ebola ve domuz gribi gibi olaylardan sonra Youtube üzerinde pek çok yanlış bilgi türemişti ve insanları da yanlış etkilemişti bu bilgiler. Hatalı bilgiler herkesi etkilemeye devam ederken, yeni ölümcül koronavirüsü konusunda dünyanın şuan her yeri teyakkuz halinde diyebiliriz. Sosyal medya üzerinde en çok izlenen videoların olduğu sırada Youtube var.

Youtube bu konuda insanların doğru bilgiye erişmesi ile ilgili sıkıntılar çekiyor. Bu yüzden de devlet organları tarafından çekilmiş videolar da herkes için önemli oluyor. Bunların dışındaki bilgiler sırf reyting uğruna abartılarak konulmuş videolar dahi olabilir. Bu yüzden yapılacak olan şey daha dikkatli bir işleme ulaşmanız olacaktır.

Bizim önerimiz biraz da bu konudaki beklentileri iyi karşılamak ve profesyonel kurumlar ile devlet organları tarafından üretilen içeriklere göz atmanız olacaktır.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend