Youtube Artık 720p Videoları HD Olarak Görmeyecek!

2 dakika


Youtube üzerinde video izlemek pek çok kişi için büyük keyif. Son dönemde bu konuda büyük ve gelişmiş bir çalışma yapan Youtube, koronavirüsü nedeniyle oluşan karantina süreçlerinde insanların rahat ve etkili bir şeklide çalışma yapabilmesi için kolları sıvamıştı. Bu yüzden de Youtube artık bazı konularda kendine has bir çözüm üzerinden ilerliyordu. Youtube artık bu konuya dair bakınca görüyoruz ki artık 720 videolar HD olarak görülmeyecek ve bu konuya dair güncel açıklamalar ve çalışmalar sürekli devam edecek.

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube, bu konuda internet kullanımları ile ilgili hizmetlerini sürekli değiştiriyor. İnsanların internet alt yapılarına göre rahatlıkla seçeneklerini tercih edebilmesi için farklı yaklaşımlar belirleyen Youtube, kendine has bir yapıda hizmetler sunmaya tüm hızıyla devam ediyor. Herkes için kolay ve hızlı bir çalışma sunan site, bu konuda da bazı standartlar çıkarmış durumda.

Sabit mi yoksa geçici mi bilmiyoruz!

Sektörel olarak organize edilen her türlü çalışmada SD, HD, FULL HD, 2K, 4K şeklinde bir ilerleme yapılıyor. Bu yüzden de kalite seçenekleri de sürekli değişiyor. HD kalite seçince mevcut videolar 720p seviyesinde çıkıyordu. Yani tam olarak 1280×720 piksel olarak ön plana çıkıyor. Bu yüzden çözünürlük konusunda sürekli beklenti ve yenilik yaratan Youtube, artık HD standardında 720 p videolar görülmüyor. HD ifadesi artık kullanılmamaya başlandı.

Bu güncellemenin bir geçiş evresi mi olduğu yoksa sabit mi olduğu konusunu henüz bilmiyoruz. İnsanların bu konuda yaptığı ve karşılarına çıkardığı bütün seçenekleri güncel olarak inceleyebilir ve ön plana çıkarabiliriz. Bu yüzden Youtube tarafından bu noktalarda yapılan henüz bir çalışma görülmüyor. HD yazısını kaldırdığı düşünülen Youtube için söyleyecek çok fazla şey var iken, bakalım bu güncellemelerin sebebini tam olarak nasıl görüyoruz.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend