Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

11 dakika


22 Haziran – 22 Temmuz günleri arasında doğan kişiler yengeç burcuna mensuptur. Yengeç burcuna sahip kişiler duygusal, hassas ve fedakârdır. Yöneticisi Aydır. Su burçlarına mensuptur. İşte yengeç burcuna ilişkin detaylar:

Yengeç Burcunun Özellikleri

Elementi: Su

Niteliği: Öncü

Yönetici Gezegeni: Ay

Rengi: Gümüş, mavi

Uğurlu Sayısı: 2

Uğurlu Günü: Pazartesi

Olumlu Özellikleri: Duygusal, duyarlı, düşünceli, fedakâr, sahiplenici

Olumsuz Özellikleri: Aşırı hassas, alıngan ve karamsar

Yengeç Burcu Kişisel Özellikleri

Yengeç burcuna mensup kişiler başta duygusal olmak üzere duyarlı, düşünceli ve sahiplenici olarak bilinirler. Duygusal olmaları yengeç burcunu aynı zamanda hassas ve kırılgan yapar. En ufak bir şeyde üzülebilirler, mutluyken bir anda mutsuz olabilirler. Yengeç burcuna sahip insanlara davranırken onları incitmemeli, öfkelenmemeli ve ağır sözler söylenmemelidir. Yoksa yengeç burcu sürekli bunu düşünecek ve çok üzülecektir.

Yengeç burcu empati sahibidir. Onda varolan bu duygusallık onu mükemmel bir empati sahibi yapmıştır. Başkalarının hissettiğini hissedebilir, başkasına yapılan kötü bir davranışı kendisine yapılmış gibi üzülür. Yengecin bu duyarlılığı onu mükemmel bir dert arkadaşı yapar. Başkalarının derdini paylaşmayı, başkalarına yardım etmeyi kendine amaç edinir. Nihayetinde kendini herkesin ihtiyacına koşan oldukça fedakâr bir hâlde bulabilir.

Yengeç burcu sevdiği kişileri belli etmez. Onları içten, kimseye belli etmeden sever. Sevgisini kimsenin erişemeyeceği yüksek bir mertebeye çıkarır. Çok sever ve bazen bu sevgisini paylaşmayı dahi düşünmez.

Yengeçler mantığını neredeyse hiç kullanmaz. Yaptığı seçimler ve elemeler her zaman sezgilerine göre olmuştur. Onda mantığın yeri yoktur. Hayattaki kararlar her zaman sezgiler aracılığıyla olmalıdır. Çünkü mantık etrafımızdakileri incitebilir ve her zaman doğru çıkmayabilir. O hâlde bir sonraki seçimimizi hislerimize göre yapmalıyız. Tıpkı her zamanki gibi.

Yengeç Burcunun Fiziksel Özellikleri

Yengeç burcu insanı aynı Ay gibi soluk beyaz tenlidir. Mavi ve gri tonlarda göz rengine sahiptir. Kahverengi ve siyah saçlıdırlar. Saçları her zaman gür ve bakımlıdır. Orta veya kısa boyludurlar. Yüzleri yuvarlaktır. Özellikle bu burca sahip kişiler güzel görünür. Yengeç burcu fiziksel özellikleriyle ortaya çıkar ve dış görünüşüne dikkat eder. Özellikle kilo almaya meyillidirler. Eğer dikkat etmezlerse ileride kilolu olabilirler. Yengeçler aynı zamanda kılık kıyafetine dikkat ederler. Özellikle yengeç kadınları gündelik trendden geri kalmaz. Modanın takipçisi olur ve kendini güzel gösteren hoş, rahat kıyafetler giyer.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını oldukça duygusal bir yapıya sahiptir. Bu duygusallık onlara belli başlı nitelikler vermiştir. Yengeç kadınları duygusal yapılarından dolayı mantığıyla değil sezgileriyle hareket eder. İyi bir espri anlayışları vardır. Arkadaşlarıyla ve eşleriyle şakalaşmaktan çekinmez dahası bundan zevk alır. Sempatiktirler. Başkalarının ne hissettiklerini anlar ve onlarla birlikte üzülür veya sevinir. Bu duruma asla çare bulamazlar çünkü bu onların yapılarında vardır.

Yengeç kadınları narindirler. Onlarla ilişki kurulurken onları incitmemeye dikkat edilmelidir. Duygusal yapılarından dolayı hassas olan yengeç burcu kadınları iyi bir eş ve arkadaş olur. Sevgisini esirgemez hatta daha da ileriye gidip sevgisini kimseyle paylaşmaz. Bu durum kıskançlığı da ortaya çıkarabilir.

Yengeç burcu kadınları iyi birer eştir. Evine ve ailesine karşı büyük bir sevgi besler, onları korur, kollar ve gerekirse her şeyini verir. Eşini en çok o sever. O kadar ki sadece yengeç burcu kadınına yakışır bir şekilde, hiç vazgeçmeden aşkını en fazla o yaşar. Ancak yengeç kadını derinden yaşadığı aşkının karşılığını bulamadığında üzülür ve ciddi duygusal sorunlarla boğuşur. O neşeli ve sevgi dolu kadın bir anda zıt bir karaktere bürünür ve hayata karamsar bakar.

İş hayatında yengeç kadını davranışları ve hisleriyle hemen kendini ele verir. İş hayatını yeterince ciddiye alamaz, olayları ve ilişkilerini sezgileriyle ele alır. Bazen iş hayatını ciddi yaşamadığı için suçlanabilir bazen de hırs yaparak bu işi çok ciddiye aldığı için eleştirilir. Nihayetinde o duygularıyla hareket ettiği için çokça konuşulur.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç erkekleri yengeç burcunun özelliklerini birebir yansıtmıştır. Diğer erkeklerin aksine o daha hassas ve daha duygusaldır. Yengeç erkeği duygularını dinlemeyi ve onunla hareket etmeyi sever. Sert değildir, bu yolu asla seçmez. O bir şair gibi hissettiklerini duygularına döker ve etrafındaki hayatını böyle şekillendirir. Bazen de asıl hissettiklerini içinde saklar gizemli bir hâle bürünür. Bu gizemlilik onu karizmatik yapar ve ortamlarda aranan biri olur.

Yengeç burcu erkekleri iyi niyetlidir. Onlar ilişkilerini, arkadaşlarını ve davranışlarını iyi niyetlerine göre şekillendirir. Samimidirler ve etrafındaki insanlara güven verirler. Bu özellikleri sayesinde tanınırlar ve dost edinirler. Fakat bazen dünyanın acımasızlığı onları da etkiler, nefret ettikleri yalan ve ikiyüzlülüğü en yakınlarından bile görebilirler. İşte bu da onların moralini feci şekilde bozan ve kendi kabuklarına çekilmesini sağlayan bir durumdur.

Yengeç erkekleri iyi birer eştir. Duygusal yapıları onları eşlerine ve ailelerine karşı sadık birer erkek yapar. Ailesine karşı sorumluluklarını asla itelemez ve dahası kendisinin ne kadar yeterli olduğunu sürekli sorgular. Hayalindeki eşini sever. Onu o kadar sever ki başka kimse onun kadar sevemez. Çünkü o yengeç erkeğidir.

İş hayatında yengeç erkeği kendisini bulunduğu duruma uydurur. İş hayatının ve ilişkilerinin getirdiği şartlara uyum sağlar, oldukça dengeli bir biçimde kendisine verilen görevleri yerine getirir. İş hayatını kişisel hayatına karıştırmaz fakat mesleğini seviyorsa ve de yaptığı iş tam da yengeç burcuna yaraşır bir meslekse hissettiği o duygularından bir parçasını da yaptığı işe katar.

Yengeç Burcu – İş Hayatı

Her yengeç burcu duyguların ön plana çıktığı o iç dünyamıza ses veren uğraşlar içerisinde yer almaz. Fakat yengeç burçlarının en iyi becerdikleri uğraşlar da duyguların dışarıya döküldüğü ve iç dünyanın dış dünyaya yansıtıldığı o yüce uğraşlardır. Bazen yengeçler bu sanat dozu yüksek mesleklerle ilgilenir ve kısa sürede tanınır. Bazen de monoton bir şekilde devam eden stres dolu iş hayatında duygularını sadece içeriye hapsederek günün sonunda evine doğru yol alır. İşte yengeç burcunun iş hayatı bu ikilem şeklinde devam eder.

Yengeç Burcu – İlişkiler

Yengeç burcu sezgilerine göre hareket eder. Şüphesiz bu, arkadaş seçimlerinde de onlara yansır. Bir mantıksal sıralamadan veya matematiksel verilerden ziyade onlar hangi arkadaşını ne kadar sevdiği ya da ilk tanışmada gerçekleşen o “içim ısındı” hissi onların tek verileri olmuştur. Yengeç burcu arkadaşlarına değer verir ve onları sever. Arkadaşlarının mutluluklarını ve üzüntülerini paylaşır, kötü zamanlarda dert ortağı olurlar. İyi sırdaştırlar, sır saklamayı bilirler. Yengeç burçları arkadaşları tarafından ihanete uğradığında herkesten daha çok üzülür ve onlarla yaşadığı bütün ilişkileri çöpe atar.

Yengeç Burcu – Aşk Hayatı

Yengeç burçları âşık olmayı seven burçlardan biridir. Yaşadığı aşkı da doruklarda, kimsenin kimseye hissedemeyeceği kadar yoğun duygularla yaşar. O aşkını sımsıkı tutar ve sahiplenir. Kimsenin ona yaklaşmasına ve sahip olmasına izin vermez. Yengeç burcu aşkının en ince ayrıntılarını hafızasında tutabilir ve bununla karşısındakini şaşırtabilir. İlk tanışma, ilk yemek yenilen yer ve bunun gibi bir çok önemli an tıpkı daha dün yaşanmış gibi hatrında kalır. Yengeç burcu aşkı yoğun duygular içerisinde seyir eder. Çünkü o yengeç burcuna mensup birisidir.

Yengeç Burcu – Sağlık

Yengeç burcuna mensup kişiler yemeye düşkün olur ve bu da onların kilo almasına sebep olur. Yanlış beslenme onların bir süre sonra mideye bağlı hastalıklardan rahatsızlanmasına sebep olur. Yengeç burcu duygularını yoğun şekilde yaşadığından duygusal dalgalanmalar ve sonucunda psikolojik rahatsızlıklar geçirir.

Yengeç Burcunun Anlaştığı Burçlar

Yengeç – Balık

İki ortak arkadaş, ikisi de aynı gruba mensup ve ikisi de dünyaya aynı pencereden bakmakta. Balık ve Yengeç belki de karakteristik yapılarıyla en uyumlu burç olabilir. Bir araya geldiklerinde derinden yaşadığı duygularını paylaşmakta hiç çekinmeyecek, belki ağlayacak belki gülecek belki de birbirlerine nasıl yakıştıklarından bahsedecek. Yengeç ve balık burçları birbirlerine karşı hiç yabancılık çekmeyecek bir şekilde birbirlerini destekleyerek ilişkilerini sürdürecektir.

Yengeç – Oğlak

Hayata aynı çerçeveden bakmasalar bile yengeç ve oğlak burcu birbirini çok iyi tamamlayacaktır. Oğlak kendi çalışma rutinine sıkı sıkı bağlı kalarak eşi yengeçe destek olacak, yengeç ise o yoğun duygularıyla oğlağı sevecek. İyi bir aile kuracaklar ve bu aileyi her açıdan doyuracak, her açıdan sahip çıkacaktır. İşte, oğlak ile yengecin birleşiminden çıkan bu ahenk onları dengeli ve iyi bir arkadaş yapacaktır.

Yengeç – Boğa

Yengeç ile boğa hayatına aynı pencereden bakar. Hayatında sevgiyi, neşeyi ve paylaşmayı eksik etmeyen boğa bu istediklerini yengeçte fazlasıyla bulur. Yengeç boğanın bu isteklerini memnuniyetle yerine getirir ve iyi bir eş, iyi bir arkadaş olur. İkisi de kendisine göre pratik ve tutumludur. Birbirlerine hayatı yettirecek ve birbirleriyle çok iyi anlaşacaktır.

Yengeç Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

Yengeç – Aslan

Yengeç duygusaldır ve sezgilerini kullanmayı tercih eder. Aslan gururlu bir yapıda sahnede olmayı, eğlence zevkinden ödün vermeyerek hayatı yaşamayı tercih eder. Yengeçler aslanların bu tarzını anlamaz ve garip bulur. Dahası onun bu gurur ve sahne merakını çekemez ve kendi yoluna döner. Nihayetinde aslan ve yengeç burçları birbiriyle anlaşamaz ve bu anlaşmazlığı birbirlerinden ayrılarak sonuçlandırır.

Yengeç – Yay

Bir tarafta içine dönük, gelenekçi ve korumacı yengeç bir diğer tarafta macera düşkünü, özgürlükleri seven ve seyahat eden yay burcu… Yengeç ve yay burcu göz ardı edilemeyecek zıtlıklar barındırmaktadır. Yengeç bu içine dönük ve gelenekçi anlayışını karşısındaki yerinde duramayan yaya anlatamayacak, yay burcu ise yengeci sıkıcı olarak görecektir. Yengeç ve yay burcu birbirine uymayan iki ardadaş olacaktır.

Yengeç – Kova

Bir diğer anlaşamayan iki burç. Kova burcu açık fikirli, mantığına güvenen soğuk ve katı bir burçtur. Davranışlarıyla kısa sürede duygusal olan yengeç burcunu üzecek ve onun kalbini kıracaktır. Kova burcu ise yengecin çok duygusal ve içe kapanık olduğunu iddia edecek kendi açık sözlülüğüne ve rasyonelliğine uymadığını söyleyecektir. Böylelikle yengeç ve kova burcu birbirine zıt kalacak ve bu ilişkiyi sonlandıracaktır.

Yengeç Burcuna Uygun Meslekler

Yazar

İçlerindeki duyguyu yazıya aktaracak insanlar için en güzel uğraşlardan biri. Şüphesiz yengeç burçları yazarlıkta zorlanmadan başarılı olacaktır.

Öğretmen

Şefkat ve korumacı içgüdüyle yengeç burçlarına yakışan bir meslek öğretmenlik.

Hemşire

Bir başka şefkat ve koruma içgüdüsüyle ilgili olan meslek hemşirelik. Yengeç burçları hemşire mesleğinde kendilerini bulacaktır.

Aşçı

Kendilerinde var olan o sevecenliği ve zevki yemeklerinde de var etmek isteyen yengeçler aşçılığı çok sevecek ve usta birer aşçı olacaktır.

Yengeç Burcuna Sahip Ünlüler

  • Türkan Şoray
  • Müjde Ar
  • Sezen Aksu
  • Reha Muhtar
  • Sylvester Stallone
  • Tom Cruise
  • Louis Armstrong
  • Ernest Hemingway

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
ozge

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend