Yaz Aylarının Büyük Sorunu: Sinekler Hakkında Bilmedikleriniz

2 dakika


Sinekler her zaman baş belası olmuştur. Hem mikrop açısından, hem rahatsız edici ve can sıkıcı olmalarından dolayı sevilmezler. Ancak sinekler hakkında bilinmeyen bazı gerçekler vardır. Bu gerçekler arasında özellikle ilk sırada onların bizi ısırmasının yanlış olduğu gerçeğidir.

Sinekler bir insanı ısıramaz, çünkü sinek türlerinin büyük bölümünde ısırabilecek kesici dişler yoktur ve bu sebeple kan emici olarak adlandırılırlar.

Sıvı Bir Diyetleri Vardır

Ev sineklerinin sıvı bir diyeti vardır. İnsanların kanını emerler ve bu sayede beslenirler. Ancak insanın herhangi bir et parçasını asla koparamazlar. Bunun sebebi dişlerinin ve kesici bir yanlarının asla olmamasıdır.

Sinekler Bacakları İle Tat Alırlar

Vücudu ter içerisinde olan bir insanı genelde sinekler halka rasındaki tabirle ısırmazlar. Bunun sebebi ayaklarında bulunan kemonsensilla olarak adlandırılan tat reseptörlerindendir.

Sık Dışkılarlar

Evlerde gördüğünüz sinekler günde birkaç kere dışkı yapabilirler. Bunun sebebi küçük vücutlarında çok fazla sıvı besleniyor olmalarıdır ve bu sebeple sindirim sistemleri çok hızlı çalışır. Ve iğrenç bir haber daha: nereye yaptıklarına bakmazlar bile.

Hastalık Yayabilirler

En kritik virüsleri bile sinekler yayabilir. Sinekler ömür boyu uğraşacağınız bakteri kökenli sağlık sorunlarını size bulaştırabilecek güce sahiptir. Bu sebeple özellikle tropikal ortamlara giderken sinek ilacı kullanmanız önerilir. Evlerinizden de mümkün oldukça sinekleri uzak tutmanız önerilmektedir.

360 Derece Görüş Açısı

Araştırmacılar çoğu sineğin 360 derece görüş açısına sahip olduğunu doğrulamaktadır. Bu sebeple arkalarını görebilir ve siz ona vurmadan önce hemen hızla kaçış planı yapabilirler.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend