Yay Burcunun Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

11 dakika


 Zodyak’ın sahip olduğu 12 burçtan dokuzuncusudur. Yay burcunun dönencesi her yılın 22 Kasım ve 21 Aralık tarihleri arasında denk gelir. Yıldız haritanızda gezegen yerleşimine sahip olmasanız bile yay burcu yıl boyunca çeşitli gezegenler tarafından ziyaret edilerek ateş enerjisini ortaya çıkarır.

Yay burcu özellikleri (22 Kasım ve 21 Aralık)

 • Sembolü: Okçuluk
 • Niteliği: Değişken
 • Yönetici gezegeni: Jüpiter
 • Renk: Mavi
 • Elementi: Ateş
 • Gün: Perşembe
 • Uğurlu sayılar:  9, 7, 3
 • Uğurlu taşları: Ametist, Lal, Safir, Lapis, Akik,
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Kalça ve iç uyluk
 • Olumlu özellikleri: Tarafsız, iyimser, coşkulu, dürüst, doğru, cesaretlendirici, adanmış
 • Olumsuz özellikleri: Umursamaz, sorumsuz, tuhaf, vaaz verme meraklısı,tartışmacı, nezaketsiz, kibirli, kendinden çok emin
 • En sevdiği şeyler: Meydan okumak, ilginç kitaplar, ilham veren öyküler, özgür olmak, dışarıda olmak, flört etmek, evcil hayvanlar, yolculuk, kahkaha atmak
 • Nefret ettiği şeyler: Önyargı, normallik, sıkılmak, meseleleri çok ciddiye almak, yapmazsın denilmesi, mıç mıç  insanlar, sınırlandırılmak, detaylar, kurallar
 • Gizli tutkuları: Kurallar koymak
 • Güçlü yanları: Hırslı, cömert, idealist, esprili olması
 • Zayıf yanları: Sürek olarak tutamayacağı vermesi,  sabırsız bir insan olması, kaba ve kibirli konuşması

Yay burcunun kişisel özellikleri

Inançlar üç farklı gruba göre kategoriye ayrılır. Bunlar değişken, sabit ve Öncü burçlardır. Yay burcu da dört değişken burçtan yalnızca biridir. Diğer değişken burçlar İkizler, Balık ve Başak’tır. Değişken burçlar mevsimleri sona erdirirler. Her mevsimden ders alırlar. Yaşadıkları Her şeyin bir sonu olduğunu bilirler ve çevresindekilere mevsim değişimine uyum sağlamak için yardımcı olurlar. Kısaca bukalemun gibi davranırlar. Ayrıca zodyak’ın düzeltmeni özelliğine sahiptirler. Kardinaller bir plan yapar, sabit burçlar planı gerçekleştirir ve değişken burçlarda düzelterek bitirir.

Ateş elementi ile yönetilen üç burçtan biri olan Yay burcu liderlik özelliğine sahiptir. Diğer ateş elementi ile yönetilen burçlar Koç ve Aslan burcudur. Burçlar arasında en ilham veren ve iyimser burç olan Yay burcu sorunların üstesinden gelmeye ve imkansız olasılıkların peşinden gitmemiz için bizi zorlar. Gezegen geçişi sırasında ise yay burcu öğrenmeye, seyahat etmeye, kültürler ile iletişim kurup kendi sınırlarımızı aşmaya istekli olabiliriz. Aynı öteki Ateş burçları gibi Yay burcu da devamlı olarak fiziksel dünya ile temas halinde olması gerekmektedir.

Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter’dir. Jüpiter ise güneş sistemimizin en büyük gezegeni olarak bilinir. Bu yüzden bu burcun insanları kendilerini hayattan daha büyük görebilirler. Yay enerjisi de zaman zaman hava ile dolu boş görünebilir. Bir şey hakkında bilgi sahibi olmadan konuşmaya katılmak Yay burcunun meşhur özelliklerindendir. Jüpiter şans getirir ve ayaklarımızı daha sağlam bir şekilde yere basmamızı sağlar. Yay burcunun İnsanları her şeyin en iyisini isterler. Bazen öyle olur ki aşırıya kaçarlar ve rahatına düşkünlükleri gözünüze batabilir. Bu da yay enerjisini kötüye dönüştürebilir.

Yay Burcunun Fiziksel Özellikleri

Vücut Tipi

Vücutları ince ve uzundur. Ayrıca etine dolgun, balık etli de olabilir. Elleri ve kolları uzundur. Ayakları büyüktür.

Yüz Şekli

Yüzleri uzun ve sert hatlara sahiptir. Erkeklerin de sakalları uzun ve dalgalı olabilir. Kadınlarda ise gözleri oldukça belirgin ve büyüktür. Zeki parıltılar eşlik eder.

Cinsiyete göre Yay burcunun özelikleri

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını


Yay burcu kadını – Aşk

Aşık olan bir yay kadını her şeye hazırdır. Tutkulu ve enerjik olabilir. Yay kadını elinde oku ve yayı ile birlikte ormanlarda av peşinde olan avcı tanrıça Artemis’e benzetilir. Elde etmek istediği şeyin peşinden gitmekten asla gocunmaz. Hoşlandığı kişinin ona açılmasını beklemeyi sevmez ve her zaman ilk adımı kendisi atar.

Yay burcu kadını – Cinsellik

Vahşi yönü oldukça güçlüdür. Özellikle de cinsellik, atletik ve cesur biriyle gerçekleştiriliyorsa harika bir deneyim olabilir. Gece boyunca hareketli olacağınız için dayanıklılığınızı arttırmalı esneme ve jimnastik hareketleri yapmalısınız. Bunun yanında yay kadınları tehlikeli, eğlenceli ve yeni şeyleri denemeyi de severler.

Yay burcu kadını – İlişkiler

Yay kadınları bazen kaba ve doğru tavırlı olabilirler. Bazen bu insanları rahatsız edebilir. Onların enerjisine ve açık tavırlarına uyum sağlayamayan insanlar Yay burcu kadınlarını rahatsız eder. Karşısındaki insan yay burcu kadınlarının gücü karşısında etkisiz kalır ve özgür tavırlarının altında iyice ezilirler. Bu yüzden herkes tarafından sevilen yay burcu kadınları genellikle uzun yıllar boyu yalnız kalır.

Yay burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Yeni insanlar, keşfedilmemiş yerler, yeni maceralar ve yeni insanlar keşfetmeyi çok severler. Yay burcu kadınları özgür kadınlardır. Toplumsal cinsiyet sorunlarına ya da toplumsal kalıplara asla yer vermezler. Istediklerini canları Ne zaman isterlerse o zaman yaparlar ve bunun hakkında fikirlerinizi asla umursamazlar.

Yay burcu kadınına ne hediye alınır?

Ilginç bir hikayesi olan hediyeler yay burcu kadınlarının en sevdiği şeylerden biridir. Yay burcu kadınları yaratıcı yönlerini kullanmayı çok severler. Bu yüzden özellikle de farklı bir ülkeden gelen ve özel bir hikayeye sahip olan hediyeler onları çok mutlu edecektir.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Yay burcu erkeği – Aşk

Yay burcu erkekleri Aşık olduklarında oldukça sevgi dolu ve büyüleyici bir hale bürünürler. Kendilerine son derece güvenirler ve yay erkekleri ile ilişkili olduğunuz zaman oldukça dikkatli olmalısınız çünkü sürekli bir av peşinde olacaklardır. Onların hayatı av üzerine kuruludur. Flörtleşmeye ve cilveye bayılırlar. Gidenin ardından yıllarını harcayabilirler. Yanındaki kişileri görmezden gelebilirler.

Yay burcu erkeği – Cinsellik

Cinselliği seven yer burçları size Cömert ve neşeli bir deneyim yaşatabilir Ama bu anlık sürer. Ona yeteri kadar özgürlük verirseniz sizi tatmin edebilir. Sınırları belirsiz ya da açık bir ilişki yay burcunun kendine en rahat hissettiği ilişki türüdür.

Yay burcu erkeği – İlişkiler

Yay burcuna sahip insanlar eğlenceli ve esprilidir. Eşleri ile birlikte eğlenceli vakitler geçirmekten zevk alırlar. Her şeyi denemek isteyen tutkulu yay burcu erkekleri açık fikirli kadınlardan hoşlanırlar.

Yay burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Oldukça sosyal bir yapıya sahip olan yay burcu erkekleri avlanmak ilginç aşklar byngee jumping  gibi heyecan verici deneyimlerden hoşlanırlar. Asla evde oturup takılmaktan hoşlanmazlar. Hayatlarının çoğu göçebe olarak sürer ve sürekli seyahat ederler. Kendileri başkalarına misafir olarak giderler ama kendi evlerine misafir kabul etmezler.

Yay burcu erkeğine ne hediye alınır?

Yay burcu erkeğine hediye almak istiyorsanız bol bol seyahat ettiğini unutmamalısınız. Ağır, büyük ve taşıması zor hediyeler onların hoşuna gitmez. Mesela güzel bir desene sahip hafif ve taşıması kolay bir seyahat çantası onun hoşuna gidebilir. Özellikle de sipariş üzerine yaptırılan bir hediye ise onların kalplerini fethedecektir. Zeka gerektiren hediyeler, alet edevatlar da onların hoşuna gidebilir.

Yay Burcunun Diğer Burçlar ile Uyumu
Yay Burcunun Burçlarla Uyumu

Yay burcunun en iyi anlaştığı burçlar

 • Koç – Yay uyumu

Koç ve Yay burcu sosyal yaşamdan oldukça keyif alırlar ve keşif dolayı yeni maceraları kucaklarlar. Sürekli aktif ve eğlence düşkünü insanlardır. Bu yüzden birliktelikleri de eğlenceli ve tatmin edici olacaktır. Her ikisi de iyimser insanlardır, bu da onları ileriye taşır. Yani uzun süreli bir beraberlik yaşayabilirler.

 • Kova – Yay uyumu

Kova burcu yaratıcıdır ve Yay burcu da maceracıdır. Bu yüzden pek çok ortak noktaya sahiplik yaparlar. Bu sayede ilişkileri uyumlu ve oldukça güçlü olur. Özellikle cinsel hayat yönünden Her ikisi de yenilikçi ve aktif oldukları için birlikte güzel vakitler geçirebilirler.

 • Aslan – Yay uyumu

Aslan burcu da yay burcu da dram, macera ve özgürlük konusunda aynı fikre sahipler. Ilişkileri uyumlu ve son derece eğlenceli bir şekilde ilerleyebilir. Her iki burçta hayatı ve aşkı eğlence kaynağı olarak belirlerler. Cinselliğe de eşit şekilde ilgi duyarlar ve cinsel açıdan da oldukça uyumludurlar.

Yay burcunun anlaşamadığı burçlar

 • Boğa – Yay uyumu

Yay burcu macerayı çeşitliliği ve aktiviteyi oldukça sever. Boğa burcu ise onun tam tersi evde bir hayat sürmeyi tercih eder. Bu yüzden birbirleriyle anlaşamazlar. Birbirlerine saygı duymadıkları gibi birbirlerine karşı aciz davranırlar. Yay burcu da Boğa burcunun aile sahibi olma fikrine  değer vermeyecektir. Boğada Yay burcunun sürekli hareket halinde olmasını ve yeni şeyler deneme isteğini karşılayamaz. Bu yüzden bu ikili arasında bir beraberlik olursa kısa sürecektir.

 • Oğlak – Yay uyumu

Oğlak burcu Yay burcunun yanında oldukça muhafazakar kalacaktır. Yay burcu özgürlüğüne düşkündür. Bu yüzden oğlak burcu ilişki ilerledikçe tüm sorumluluğun üzerinde olduğunu hissedecektir. Yay burcu da geleneksel tavırlara ve sorumluluklara karşı hapsedilmiş gibi hissedecektir. Yay hayata karşı vurdumduymaz bir tavır takılırken Oğlak burcu güvende olmayı sever. Bu yüzden bu ikili arasındaki ilişki uyumlu ve uzun süreli bir ilişki olmayacaktır.

 • Başak – Yay uyumu

Bu iki burç tamamen birbirinin zıttır gel Burcu özgürlüğüne düşkün ve maceraperestken, Başak burcu güvenlik, düzen ve bağlılık ister. Sürekli çalıştıkları için araları iyi olmayacaktır. Başak sürekli eleştirerek partnerinin sinirlerini bozacak ve onu sadakatsizliğe  sürükleyecektir. Kısaca devam edecek bu ilişki her iki burç arasında da kişilik sorunlarına sebep olan temelsiz bir ilişki olacaktır.

Belirsizler

 • Yay – Yay uyumu

İki yay aslında oldukça eğlenceli bir ilişki yaşama ihtimaline sahiptirler. Hayatları Macera Dolu ve cinsellikleri de oldukça tatminkar olabilir. Bunun yanında ilişkilere bir yönlendirme olmadan ve sorumluluklarının farkında olmadıkları bir ilişki de olabilir. Ayrıca her iki burç da farklı yönlere yönelme ihtiyacı duyabilirler ve bu da sadakatsizliği doğurur.

 • İkizler – Yay uyumu

Bu iki burç özgürlüğüne düşkündür. Ayrıca İkisi de entellektüel yaşamayı ve bol bol bilgi edinmeyi severler. Ancak her iki burçta sorumluluklarından ve hayatın gerçeklerinden kaçarak yaşamlarını sürdürdükleri için ilişkileri kısa sürecektir.

Yay burcuna uygun meslekler

Yay burcu oldukça Hırslı bir burçtur ve aklına bir şey geldiği zaman onu yapana kadar o işi bırakmaz. Nerede ne söyleyeceklerini çok iyi bilirler. Dinamik atmosferleri ve farklı görevleri severler. Öğrenmeye ve bilime meraklıdırlar Bu nedenle de çevirmen, danışman, avukat, öğretmen, hakim, jokey, profesör, eczacı, bakan, psikolog, senator, jüri üyesi, pasaport memuru, sporcu gibi meslekleri seçebilirler. Yay burcu için en uygun meslekler bunlardır.

Yay burcu ünlüler
 • Taylor Swift,
 • Miley Cyrus,
 • Britney Spears,
 • Brad Pitt,
 • Sia,
 • Ian Somerhalder,
 • Winston Churchill,
 • Jay-Z,
 • Mark Twain,
 • Frank Sinatra,
 • Nicki Minaj,
 • Christina Aguilera

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
ozge

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend