Victoria’nın Sırrı Ve Hazin Hikâyesi

3 dakika


Dünya güzeli mankenleri ve rengarenk iç çamaşırları modeli ile yılbaşını tüm insanlara iple çektiren cıvıl cıvıl marka olan Victoria Secret. Peki, Victoria’nın gerçekten de sırrı nedir? Victoria’s Secret’ın gerçekten hüzünlü hikâyesini biliyor muydunuz?

Nasıl Kuruldu?

İsmi kadar hikâyesi de ilginç olan durumlardan bir tanesidir. 1977’de Roy Raymond, seksen bin dolar sermayesi ile Kuzey California’da ilk Victoria’s Secret mağazasını açmıştır. Amacı erkeklerin de rahatça dolaşabileceği bir kadın iç çamaşırı mağazasını kurmaktı. Erkekler mağazaya girmek istemeseler bile beğendikleri ürünleri kargo ile teslim edebiliyorlardır.

Victoria’nın Sırrı Nedir?

Adı “Victoria’nın Sırrı” anlamına geliyor. Bu mağazanın açıldığı dönemlerde iç çamaşırı firmaları genellikle düz renk ve düz modeller ile iç çamaşırları satmaktalardı. Oysaki Roy Raymond açmış olduğu mağazaya farklı bir konsept fikri yaratmıştı. Victoria döneminin süslü iç çamaşırlarından esinlenerek ve de Kraliçe Victoria ile Prens Albert’in 9 çocukları olmasına giden bu yolda sahip oldukları yatak odası sırlarına ithafen markanın adı da Victoria’nın Sırrı olmuştur. Aynı zamanda ise ilk mağazalarını konsepte uygun olması için bir yatak odası ile dekore etmişlerdir.

Nasıl Yükseldi?

Açılan ilk mağaza ilk senesinde 500.000 dolar gibi fazla bir kar elde etmiştir. 1982 senesine gelindiği zaman ise, artık seri üretime geçerek kendi ürünlerini yaratmaya başlayan Victoria’s Secret, 6 mağazaya, 42 sayfalık kataloglara ve senelik altı milyon dolar gibi çok yüksek bir ciroya ulaşmıştır. Ancak tam bu noktada ise sebebi hala çözülemeyen bir biçimde Roy Raymond şirketini Amerikan Limited Grubu ile anlaşarak 4 milyon dolara satmıştır. The Limited’in kurucusu olan Leslie Wexner sayesinde ise daha da büyüyen bu marka, 80’lerde milyar dolar cirolar yapmaya başlamasının ardından bugünkü haline ulaşmıştır.

Bir Devrin Çöküşü İntihar

Marka müthiş bir hızla yükselmeye devam ederken Roy Raymond ise bir iş kurup batırmasının ardından karısından ayrılmaktadır. Sonrasında ise kanser yüzünden saçlarını kaybeden kadınlar için peruk üreten bir şirkette çalışmaya başlamıştır. Ailesinden yardım alıp bir şirket daha kurmak için çabalar ancak o da kötü sonuçlara gider. Hayata başarılı başlangıcının hemen ardından 26 Ağustos 1993’te Golden Gate Köprüsü’nden kendi atarak son verir. Cesedi bir hafta sonra San Francisco Körfezi’nde bulunmuştur.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend