Usta Kemal Sunal Hakkında Bunları Biliyor Muyuz?

3 dakika


Yeşil Çam’ın en sevilen isimlerinden biri olan Kemal Sunal’ın sanat dünyasına girmesinin sebeplerden biri lise son sınıf öğrencisi iken felsefe hocası ile tanışmasıdır. Ortaokul ve liseyi toplam 11 yılda bitirdi. Okul hayatında  Sunal için “ineğin çocuğu” diyerek dalga geçerlermiş. Sunal yoksulluğun ne olduğunu bilirdi. Sunal’ın bu tutumluluğu arkadaşları arasında şakaya dönüştürdüler. Kadir İnanır Sunal için “Tasarruf yapmak için az yemek yerdi.” cümle kurdu.  Sinema filmlerinde Şaban adı ile anılır. Hababam Sınıfı ile akıllarda iz bırakmıştır. Yeşil Çam oyuncularının sürekli vakit geçirdiği yer olan Çiçek Bar’ın sahibi Arif Keskiner Sunal için, hep viski içerdi doktor yasaklayınca içkiyi bıraktı. “2 sene boyunca votka içiyorum diyerek bizi su içerek kandırdı” diye anlattı.  Yeşil Çam’ın komedyenlerinden olmuş ve maddi manevi kazancı olmuştur. Sunal yüz yapısı ve fizik yapısı görünümünden dolayı Fransız ünlü komedyen Femandel’e benzetilirdi. Çiğ köfteyi tavan atma adetinden mi yoksa ses sanatçısı olduğu için mi bilinmez ama en çok sevdiği sanatçının İbrahim Tatlıses’miş. Hayatı boyunca tiyatro oyunları hariç toplamda 82 sinema filminde rol almıştır. Sunal’ın son filmi olan Balalayka için Trabzon’a giderken kalp krizi sonucu 3 Temmuz 2000 yılında vefat etmiştir.

Eşi Gül Sunal ile 2.5 Sene Mektuplaştılar

Kendisi gibi oyuncu olan eşi Gül Sunal ile 2,5 sene boyunca mektup arkadaşı oldular. Evlendikten sonra oturdukları evde çok fazla rutubet olduğu için misafir geldiği zaman mutlaka patates kızartması yaparmış evdeki kokuyu bastırmak için. Çiğ köfteyi tavana atarak meşhur olduğunu sandığımız kişi aslında İbrahim Tatlıses değildir. Sunal çiğ köfteyi tavana atarak eşi gül hanımı epey kızdırırmış.

48 Yaşında Yüksek Lisans

Sunal 48 yaşından yüksek lisans yapmış ve yazdığı tezin konusu kendisi olarak seçmiştir. Kimse beni araştırmayacak galiba, ben yapayım diyerek yazmaya başlamıştır.

Kemal Sunal’ın bazı filmleri

Tatlı Dillim, Oh Olsun, Canım Kardeşim, Yalancı Yârim, Hasret, Salak Milyoner, Köyden İndim Şehir, Hanzo Hanzo, Mavi Boncuk, Şaşkın, Varyemez, Bıçkın, İnatçı, Öğretmen, Japon İşi, Garip, Yoksul, Şaban Pabucu Yarım, Atla Gel Şaban, Postacı, Şabaniye.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend