Uranüs Kokuyor!

2 dakika


Bilimadamları Voyager 2 olarak adlandırılan Uranüs gezegeni ile ilgili yeni bir açıklamaya imza attılar. Buna göre Uranüs, geçmişten beri sülfür nedeniyle çok ciddi bir koku yayıyor ve bu koku çürük yumurta kokusuna çok benziyor.

Uranüs ile ilgili olarak bilimadamlarının uzun süredir bazı soru işaretleri vardı ve bu soru işaretlerine yanıt arıyorlardı. Aranan yanıt kısa süre içerisinde bulunmasa bile artık bu sorunun yanıtı biliniyor. Uranüs ile ilgili yapılan her türlü araştırmada gezegenin nasıl bir kokusunun olduğu, içeriden nasıl göründüğü gibi soru işaretleri vardı.

Genellikle NASA ve diğer uzay kurumları hiçbir zaman diğer gezegenler konusunda kesin %100 net olarak konuşamıyor. Bunun sebebi olarak diğer gezegenlere sadece uzaktan çok sınırlı erişim olması, bu durumdan dolayı gezegene insanlı iniş yapılamıyor olmasına bağlı olarak gezegen hakkında yeterli bilgi sahibi olunmaması gösteriliyor.

Uranüs Hakkında Şaşırtan Gerçek

Uranüs ile ilgili şaşırtan bu gerçek gezegenin çürük yumurta kokusu ile insan yaşamına zaten uygun olmadığını gösteriyor. Dünya, bugün için hiçbir şekilde kendine has bir kokuya sahip mi, değil mi? Sorularına yanıt aranıyor, ancak farklı gezegenlerde yaşamadığımız için hafifte olsa Dünya’nın kendisine has bir kokusunun olup olmadığı bir soru işareti olarak kalmayı sürdürüyor.

Bir süredir Uranüs ile ilgili bilimadamları tarafından yapılan çalışmalar görünen o ki gezegenin kokusunun insanların yaşamına, canlı yaşamına pek fazla uygun olmayacak olduğunu gösteren türden. Gezegenin oluşumdan bu yana mı, yoksa daha sonradan mı kokmaya başladığı konusunda ise bilim dünyası ikiye ayrılıyor.

Bir grup ilk günden beri koktuğunu, bir grup ise daha sonradan koktuğu görüşündeler.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend