Ünlü Sanatçı Ruşen Güneş’ten Geriye Tek Kalan Şey!

2 dakika


Uzun zamandır İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Ruşen Güneş 80 yaşına geldiğinde hayata gözlerini yumdu. Uzunca süredir kanser tedavisi gören Ruşen Güneş’in vefat haberini Fazıl Say duyururken:  “Çok ama çok üzgünüm. Daha iki gün önce konuşmuştuk. Tüm sanat camiasının başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda ve Londra Filarmoni Orkestrası’nda görev alan başarılı sanatçı Ruşen Güneş kanser tedavisi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. 80 yaşındaki başarılı viyola virtüözü ne yazık ki aramızdan ayrılarak sevenlerini yasa boğdu.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası da sosyal medya hesabından “Ülkemizin çok sesli müzikte önde gelen değerlerinden olan saygıdeğer büyüğümüz, viyola sanatçısı Ruşen Güneş’in vefat haberini almış bulunmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başta yakınları olmak üzere tüm sevenleri ve camiamızın başı sağ olsun.” diyerek yakınlarının acısını paylaştığını belirtti. 

Pek çok farklı kurum ve kuruluş sosyal medya hesaplarından mesajlar yayınlayarak sevenlerinin acısını paylaştığını belirtti. Bir kurum ise: “Vefatını, sanat camiamız ve ülkemiz adına üzüntüyle karşılıyor, tüm yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend