Ülkelerin En Tuhaf Gelenekleri

3 dakika


Birbirinden tuhaf ve hayretler içerisinde okuyacağınız bu tuhaf bilgiler, ülkeler tarafından oldukça normal karşılanıyor ve bu gelenekleri nesillerdir devam ettiriyorlar. Vazgeçemedikleri bu ilginç gelenekler sizleri oldukça şaşırtabilir.

Endonezya’nın Sulawesi Bölgesi’nde yaşamını sürdüren genel halk, “ma’nene” olarak adlandırılan tüyler ürpertici ritüelleri ile tüyleri diken diken ediyor. Bölgede yaşayan aile üyeleri ise, her 3 yılda bir ölülerine olan saygıları göstermeleri için onları onurlandırmak için mezarları açmaktadırlar. Açılan bu mezarlardan çıkarılan ölülerin ise üzerlerindeki giysiler temizleniyor ve gerekirse yenilerini giydiriyorlar. Yerel halk ise üzerinden yüzyıllar geçse de ölen aile üyelerinin hala kendileri ile beraber olduklarına inanmaktadırlar.

Küçük Oğlan Çocuklarını Hadım Ederlerdi

Küçük oğlan çocukları, çocuksu ve tiz seslerinin kaybolması için Roma Katolik Kilisesi tarafından aile ve kendi rızaları alınarak ergenlik çağına henüz varmadan hadım edilirlerdi. 18. Yüzyıla kadar bilindiği üzere kadınların sahneye çıkması ve koro içerisinde yer alması yasaklanmıştı. Ergenlik çağına gelmeden hadım edilen erkeklerin seslerinden yararlanılırdı. Carlo Maria Broschibir, ailesi büyük ekonomik sıkıntılara düşen ve ağabeyinin izni ile hadım edilen bir oyunda başkadın rolünü oynamıştır.

Kız Çocukları Köpekler İle Evlendiriliyor

Hindistan’ın anlamakta zorluk çektiren birçok geleneği mevcuttur. Onlardan bir tanesi de 7 yaşına gelmiş kız çocuklarının tören eşliklerinde köpekler ile evlendirilmesidir. Bunun sebebi ise kız çocuklarının ileride gerçek kocası ile evlenene kadar çocuğu bu köpeğin koruyacağına inanmalarıdır. Yine bir Hindistan geleneğine göre kocası ölüp dul kalan kadınlar kendilerini benzin dökerek yakarlar ya da başkaları tarafından yaktırılırlar. Böylece tüm günahlarından arındırılarak diğer dünyada da kocalarını yanında olabileceklerine inanmaktadırlar.

Meleklerin Payı Olan Viskiler

İskoçya’da viskiler şişelere konmadan önce en az 3 sene meşe fıçılarında bekletilmektedir. Fakat bu bekletme esnasında viskinin bir kısmı buharlaşarak kaybolmaktadır. İskoçlar buhar olan ve nereye gittiğini bilemedikleri bu viskiyi meleklerin içtiğini düşünüp onlara ‘meleklerin payı’ derler. Bir diğer gelenek ise, hayat bir döngüdür ve ölüler hala bu evrenin birer parçalarıdır. Meksikalılar ölen yakınları için her yıl suratlarını kurukafa biçiminde boyayarak, onların en sevdiği yemekleri hazırlayıp bu günü mezarlıkta kutlarlar.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend