Ülkeler Hakkında İlginç Bilgiler

2 dakika


Milyonlar yıldır varlığımız olduğunu düşünecek olursak, insan ırkı çeşitli yerlerde medeniyetler kurarak yaşam sürdürmüştür. Bugünlerde ise dünya üzerinde bulunan çoğu devletlerin hepsinin ayrı ayrı özellikleri ön plana çıkmaktadır. Sizler için ülkeler hakkında bilinmeyen bazı ilgin. bilgileri derledik.

Temiz Rusya

 Yağmur ormanları, bilim insanlarının onayı ile dünyamızın akciğerleri olarak kabul edilmektedir. Bu bölgelerin korunması insan ırkının geleceği için oldukça önemli bir faktördür. Rusya ise dünya üzerinde bulunan yağmur ormanlarının yaklaşık olarak %25’ine sahip bir ülkedir. Bu alan Amerika Birleşik Devletleri’nden bile daha fazla bir arazi anlamına gelmektedir. Dolayısıyla en çok yağmur ormanlarına sahip olan ülke Rusya, en çok oksijeni olan ülke olarak sayılabilir.

Papua Yeni Gine’de Konuşulan Dil

 Papua Yeni Gine ülkesinin aslında resmi dili İngilizce’dir. Fakat resmi dilinin İngilizce olamasına rağmen bu ülkenin yerel halkının sadece %2’si İngilizce konuşabilmektedir. İşin garip kısmı ise, halkın konuştuğu yaklaşık olarak 900 adet başka diller de vardır. Bu oran ise dünya dillerinin hemen hemen %13’üne eşittir.

Tarımsız ülke Singapur

 Normalde bir ülkenin tarımsız ayakta kalması oldukça zor bir durumdur. Fakat bu durum Singapur’da daha farklıdır. Singapur’da tarım üretimi hiç yoktur. Bunun sebebi ise ülkenin son çeyrek asırda kaydetmiş olduğu muhteşem gelişimdir. Aynı zamanda refah seviyesinde olan Singapur, tarımı bir ihtiyaç olarak görmemekte ve bu durum herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

Mahkumlar Ülkesi Amerika

 Amerika Birleşik Devletleri, gerek sinema gerek edebiyat olsun tüm dünyayı etkilemiş olan büyük bir devlettir. Aynı zamanda büyük bir güç sahibi olan Amerika’da işler o kadar da yolunda gitmiyor. Yapılan araştırmalara göre Amerika’da 2.2 milyon insan mahkum olarak yaşamaktadır ve bu da Amerika’yı dünya üzerinde en çok mahkuma sahip ülke yapmaktadır.

Ağaçsız Haiti

 Haiti’de ortamlık alanların hemen hemen hepsi katledilmiştir ve bu da ülkeye ziyaret eden turistleri epey bir şaşırtan durum olmuştur. Bu ülkede ağaç sayısı o kadar azdır ki insanlar parmak ile göstermektedir.

Kum Denizi Libya

 Yeşilliğe hayran olan insanların neredeyse yaşaması imkansız bir ülke olan Libya’nın hemen hemen %99’ı çöllerden oluşmaktadır. Bu çöllerden bazılarına ise yarım asırdır yağmur bile yağmamıştır.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend