Twitch Yayıncıları Twitch’e Her An Para Ödeyebilir!

2 dakika


Popüler yayın platformu olan Twich, pek çok yayını ile son günlerde başı dertte gibi. İnsanların son günlerde ön plana çıkardığı sorunları özellikle telif konusundan çözmeye çalışması, bu yayınlar için de büyük bir detay yaratıyor. Ani kaldırma durumları da karşımıza farklı bir yaklaşım olarak çıkıyor. Her an farklı bir müzik kullanımı ya da canlı müzik seçenekleri ile ilgili hak ihlallerini savunmaya başlayan Twitch, kişilerin müziklerinin kullanımı konusundaki hak ihlallerini kullandırmaya başladı. Potansiyel olarak bir hesaba yönelik olarak ön plana çıkarılan bütün bu seçimler için kalıcı yasak tehdidi önemli bir seçenek yaratıyor diyebiliriz.

Amazon tarafından kurulmuş olan Twitch, telif hakkı konusunda kendini biraz daha güncellemeye başladı. Platform, tek seferde belirli sayıda videonun kaldırılmasına izin veriyor ve bazı popüler yayıncıların binlerce videosu olabiliyor.

Twitch, bu süreci daha kolay hâle getirmeye çalıştığını aktardı ancak bunun nasıl yapılacağını açıklamadı. Bu yüzden nasıl bir çalışma üreteceği ve neleri ön plana çıkaracağı merakla bekleniyor. Twicth üzerinde müzik yayını yapan kullanıcıların işi zor olabilir!

Telif hakkı taleplerindeki yığılma, ‘ani yasak’ işlemi için tehdit oluşturuyor. Bu durum bazı yayıncıların geçimlerini tehlikeye atabilir, özellikle Just Dance veya Beat Sabre gibi müzik oyunları yayınları yapanlar büyük sorun yaşayabilir. Ayrıca yayıncıların canlı yayınlar için telif hakkıyla korunan materyalleri kullanmasına izin verilse bile kullanıcıların neden ilk başta sorunlu videolar oluşturmalarına izin verildiği sorusu gündeme geliyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend