Terazi Burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri

12 dakika


 Zoydak’a ait olan 12 burçtan yedincisi olan Terazinin döngüsü her sene 23 Eylül ile 22 Ekim arasında gerçekleşir. Yıldız haritası üzerinde Terazi burcunun gezegen yerleşkesine sahip olmayan burçlar da senenin belirli vakitlerinde Terazi’yi ziyaret eder ve ondan etkilenir.

Terazi burcu özellikleri (23 Eylül – 22 Ekim)

 • Sembolü: Adalet terazisi
 • Elementi: Hava
 • Niteliği: Kardinal
 • Yönetici gezegeni: Venüs (güzellik ve aşk gezegeni)
 • Renk: Pembe, turkuaz, yeşil
 • Gün: Cuma
 • Uğurlu sayılar: 4, 6, 15
 • Uğurlu taşları: Turmalin, Akuvamarin, Yeşim, Topaz
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Bel, Alt sırt, popo
 • Olumlu özellikleri: Sevimlilik, adaletli, çekici, sıcakkanlı, paylaşmayı sever
 • Olumsuz özellikleri: Karamsar, çok duygusal, kuruntulu, faydasız
 • En sevdiği şeyler: Eğlenceli mekanlar, şiirler, pahalı eşyalar, gezmek, tasarım olan kıyafetler, güzel yemekler
 • Nefret ettiği şeyler: Negatif insanlar, adaletsizlik, boş konuşanlar, zorbalık, belkiler
 • Gizli tutkuları: Çok sevmek ve sevilmek
 • Güçlü yanları: Zarif, sosyallik, dayanışmacı, diplomat
 • Zayıf yanları: Karamsar olmaları, çatışmalardan kaçmaları, kendine çok acımaları

Terazi burcunun kişisel özellikleri

 Burçların hepsi üç ayrı özelliğe göre gruplara ayrılır. Bu gruplar; kardinal yani öncü, değişken ve de sabit isimli gruplardır. Terazi ise kardinal burçlardan birisidir. Kardinal burçlar mevsimleri başlatan burçlar olarak bilinir. Örneğin Koç ilkbaharı, Yengeç yazı, Terazi sonbaharı, Oğlak ise kış mevsimini başlatan burçtur. Bu burçlar genel olarak özgün ve özgür olmayı seven burçlardır. Yapmış oldukları her işte birinci olmayı hedeflerler. Akımı belirleyen burçlardır. Hemen hemen her organizasyonda parmakları vardır.

 Terazi burcu hava elementiyle yönetilen bir burçtur. Hava elementi ile yönetilen diğer iki burç ise İkizler ve Kova’dır. Terazi ikinci hava burcudur ve İkizler ile Kova’nın arasında kalır. Terazi, arasında kaldığı iki burç gibi fırtınalar estiren bir burç değildir. Bu burç fırtına değil de daha çok nazik rüzgarlar estirir diyebiliriz. İletişimi nazik ve zarif olan bir burçtur. Bir Terazi burcu ile kibar iletişim kurabilir ve ondan fikir alabilirsiniz. Onlarla faydalı bilgiler hakkında uzun sohbet edebilirsiniz.

Terazi burcunun gezegeninin geçişi sırasında diğer burçlar da etkilenmiş olur. Mesela bu dönemlerde tek başımıza yapmaya cesaret edemediğimiz bazı şeyleri yapma konusunda cesaret bulabiliriz. İnsanlara bu süreçte öz güven aşılanır. Yönetmiş olduğu burçlara keskin bir akıl veren hava elementi burcu olan Terazi, güzel şiirleri ve kitapları okumaktan büyük keyif alır. Aynı zamanda müzik aleti çalma konusunda da bir o kadar yetenekli olurlar. Terazinin yönetici gezegeni olan Venüs, Terazi insanlarının muhteşem sevgili olmalarını sağlar. Tabii aynı zamanda bu insanlar pahalı ve lüks hediyelerden de çok hoşlanırlar.

Terazi görünüşü gibi denge ve adaleti temsil eden bir burçtur. Bu burcun etkisi ne kadar çok olursa, denge de o kadar çok hissedilir. Teraziler adalete ve eşitliğe inanır, adaletin olmadığı ortamlarda bulunmaktan ve konuşmaktan pek haz etmezler. Birine haksızlık yapıldığı zaman bunu hazmedemezler ve sinirleri kolayca bozulabilir. Terazi burcunun gezegen geçişi zamanlarında ilişkilerimiz tekrardan bir zemin kazanmış olur ve yaşamımız için denge arayışı içerisine gireriz. Bu geçiş dönemleri içerisinde daha mantıklı kararlar vermeye yakınlaşırız

Terazi burcuna sahip olan insanlar genel olarak barışçıl ve de adil yapıdadır. Bu insanlar yalnızlığı pek sevmezler , daha doğrusu nefret ederler diyebiliriz. Yanlarında her zaman kendileri için bir ayna görevini görecek insanların olmasını isterler. Terazilerin en çok sevdiği şeylerden birisi ise simetridir. Bu insanların hemen hemen hepsi simetri hastası olabilir. Eşitlik ve adaleti her zaman savunurlar. Öte yandan ise çalışmadan kaçmak için elinden geleni yapabilirler. Dünya barışı için mücadele edebilirler.

Terazi Burcunun Fiziksel Özellikleri

Vücut Tipi

Vücutları oldukça güçlüdür. Uzun boy ve ince vücuda sahiptirler. Burçlar arasında en güzel görünüme sahip olandır.

Yüz Şekli

Saçları genellikle düz ve kahverenginde olur. Gözleri kahverengidir ve derin bakar. Yüzleri yuvarlak ve beyaz tenlidir. Yumuşak hatlara sahiptirler.

Cinsiyete göre Terazi burcunun özelikleri

Terazi Burcu Kadını

Terazi burcu kadını – Aşk

Terazi kadını için aşk ya uzun sürelidir ya da kısa sürelidir. Bu kadınlar aşk kadınıdır diyebiliriz. Uzun süreli aşk yaşayabilmeleri için çok aşık olmaları ve sevmeleri gerekir. Öbür türlü ilişkileri kısa ve sık görülür. Geleneksel evlilikten de pek hoşlanmazlar. Bazı Terazi kadınları karşısındaki insanın kusurunu görmezden gelip kendini kandırsalar da daha sonradan bedelini ağır ödemek zorunda kalabilirler. Fakat öte yandan sevgilisinin kusurlarını kabul ettikleri zaten hiçbir engel bu aşkı durduramaz. Genel olarak aşkı seven kadınlar olarak tanımlayabiliriz Terazi kadınlarını.

Terazi burcu kadını – Cinsellik

Terazi kadınlarının cinsel yaşamları da bir o kadar renklidir diyebiliriz. Bu kadınlar yatakta mutlu edilmeyi ve mutlu etmeyi severler. Onlara farklı fanteziler ile sürpriz yapabilirsiniz. Cinsel birleşmeden önceki ön sevişmeye de çok önem verirler. Dolayısıyla bu süreci uzun tutup bol bol iltifat almaktan da çok hoşlanırlar.

Terazi burcu kadını – İlişkiler

Terazi kadını asla ve asla kıskançlıklara gelemez. Onun ruhu özgürdür ve kısıtlanma gibi şeylerden pek hoşlanmaz. İlişkide oldukları sürece her daim partnerlerine sadık kalırlar ama karışılma gibi konuları sevmezler. Aynı zamanda Terazi kadınlar birlikte olduğu kişilere gerçek kişiliklerini her zaman gösterirler ve karşındaki kişiden de aynı performansı beklerler. Yalandan pek hoşlanmazlar ve yalanı affetmezler.

Terazi burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Teraziler genel olarak kendileri olmaktan keyif alan burçlardır. Eğlence ve heyecanın içinde olduğu her şeyden zevk alabilirler. Otostop çekmek ya da lunaparka gitmek onları keyiflendirir. Bunun dışında oldukça yetenek sahibi olan burçlardır. Müzik aleti çalma ya da şiir yazma gibi hobileri de olabilir. Özgürlüklerine düşkün oldukları için geri kafalı insanlardan pek hoşlanmazlar. Ortamın modunu düşüren kişilerle arkadaşlık kurmayı da sevmezler diyebiliriz.

Terazi burcu kadınına ne hediye alınır?

Terazi kadınları dış görünüşlerine dokunuş katacak şeylerden hoşlanırlar. Makyaj yapmayı ve güzel kıyafet giymek de onları pek bir mutlu eder. Onlara kaliteli ve lüks kozmetik ürünler ya da parfüm alabilirsiniz. Bunun dışında tasarım olan kıyafetler de onların pek bir hoşuna gidecektir. Farklı ve çekici olan her şeyi Terazi kadınların hediye edebilirsiniz.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu erkeği – Aşk

Terazi erkekleri gerçeklikten uzak şiirsel bir hayatı tercih ederler. İlişkilerinden romantizmi had safhada yaşamak ve gerçek dünyadan uzaklaşmak ister. Çok kolay birisinden etkilenirler ve çok kolay vazgeçebilirler. Yanlış karar vermekten korkan Terazi erkekleri bir ilişkiye başlarken çok düşünebilir. Genelde karamsar yapıları vardır ve aşktan korkarlar. Ama yine de aşksız da yapamazlar.

Terazi burcu erkeği – Cinsellik

Terazi erkekleri cinselliği kendilerinin bir parçası olarak görürler. Cinsellik olmadan bir ilişki yaşayamazlar. Yatakta size her şeyi verebilir ve aynılarını da sizden bekler. Son derece macera sever ve hayalperest olan bu erkekler, sizden farklı fanteziler bekliyor olabilir.

Terazi burcu erkeği – İlişkiler

Terazi erkekleri yalnızlıktan hiç hoşlanmazlar ve kendi duygularıyla yüzleşmeyi sevmezler. Dolayısıyla sürekli bir ilişki içerisinde görebiliriz onları. Gerek kısa gerekse de uzun her iki türlü de ilişki yapabilirler. Aşık olduklarında gözleri başka bir şeyi görmez. Sizi iltifat ve sürprizler ile şımartabilir. Özgürlüğüne çok düşkün olsalar da ilişkilerde bağlanmaktan korkmazlar.

Terazi burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Terazi erkekleri keyif yapmaktan çok hoşlanırlar. Daldan dala hareket edebilirler, rahatlığına çok düşkünlerdir. Rahatının bozulmasından pek hoşlanmazlar. Zaman zaman şiir yazmayı da severler. Zaten kendilerini romantik olarak adlandırırlar. Keyifli oldukları vaktin harcanmasını sevmezler.

Terazi burcu erkeğine ne hediye alınır?

Terazi erkeklerine birçok hediye alabilirsiniz. Onlar modaya uyumlu giyinmekten keyif alırlar. Vintage kıyafetler ya da ilginç şapkalar iyi bir hediye seçimi olabilir. Bunun dışında her türlü aksesuara açık burçlardır. Fakat hediye seçiminde kaliteye de dikkat etmeniz gerekir. Zira Terazi erkekleri de kadınları gibi kalite ve lüksü severler.

Terazi Burcunun Burçlarla Uyumu
Terazi Burcunun Burçlarla Uyumu

Terazi burcunun en iyi anlaştığı burçlar

 • Kova – Terazi uyumu

Her iki burç da özgürlüğüne düşkündür ve konuşmayı çok severler. Dolayısıyla birbirleri için adeta biçilmiş iki kaftandırlar. Beraber birçok yere gidip birçok aktivite yapabilirler. Aynı zamanda birbirlerini çok da iyi anlayabilirler. Terazinin doğallığı, Kovanın inatçı damarını yumuşatır ve birçok zorlu yoldan beraber geçebilirler.

 • İkizler – Terazi uyumu

İkizler ve Terazi romantizm açısından birbirleri ile uyumlu olan bir diğer çifttir. Özellikle de entelektüellik ve cinsellik açısında pek bir sorun yaşamazlar. İkisi de farklılık ve çeşitlilikten hoşlanırlar, gezmekten pek bir keyif alırlar. Aynı zamanda kıskançlık durumu ikisinde de yoktur ve böylelikle tutkulu bir birliktelik yaşayabilirler.

 • Yay – Terazi uyumu

Teraziler oldukça sıcakkanlı insanlardır. Yaylar da bir o kadar sıcak ve eğlence seven insanlardır. Dolayısıyla birlikte bu iki burcun yapamayacağı şey yoktur diyebiliriz. ikisi de sınırsız eğlencenin dibine vurabilir ve hayattan son derece keyif alabilirler. Beraber yapacakları çok şey, gezecekleri çok yer vardır. Yay burcunun özgürlük arzusu ile Terazinin güven sorunu aşıldığında hiçbir şey bu ikilinin aşkına engel olamayacaktır.

Terazi burcunun anlaşamadığı burçlar

 • Balık – Terazi uyumu

Terazi ve Balık burcu birbirlerine huy olarak benzeyen iki burçtur. Her ikisi de başka insanların mutluluklarına odaklandığı için çoğu zaman kendilerine vakit ayıramayabilirler. Balık burcunun çok duygusal ve ağlak olması kimi zaman Terazinin modunu düşürebilir. Terazi daha çok mutlu ve neşeli bir hayat arayışında olduğu için Balık burcu onun için ideal bir burç değildir.

 • Yengeç – Terazi uyumu

Her iki burcun da farklı ihtiyaçları vardır. Yengeç daha çok derin bir duygusal arayışında iken, Teraziler hayat arkadaşlarına birer dost olarak bakarlar. Dolayısıyla Yengeç burcunun duygusallığı Teraziyi yine sıkabilir. Yengeç daha çok içine kapanık bir burç iken Teraziler sosyal çevre insanlarıdır. Bu iki burcun dışarıda iyi vakit geçirebilecekleri ortam sayısı sınırlı olabilir.

 • Boğa – Terazi uyumu

Hem Boğa hem de Terazi burcu sanat ve müzikten hoşlansalar da başka ortak noktaları bulunmayabilir. Boğa burcu daha çok güvenli bir hayatı baz alarak ilişkiye başlamak ister fakat Terazi ise daha rahat ilişki arayışındadır. Boğa burcunun dominantlığı kimi zaman Terazinin canını sıkabilir. Terazilerin iradesiz halleri de Boğaları irrite edebilir. Beraberlikleri de pek uzun sürmeyebilir.

Belirsizler

 • Terazi – Terazi uyumu

Terazi burçları hep güzel şeyleri seven insanlar olarak bilinmektedirler. İki Terazinin uyumu da dışarıdan güzel gözükse de birbirlerinden kısa süre içinde sıkılabilirler. Her Terazi burcu dizginlenmeye ihtiyaç duyar ve bir ilişkide iki Terazi olduğu zaman kimse kimseyi durduramaz. Zaman içerisinde birbirlerinden uzaklaşıp soğuyabilirler. İstisnalar olsa da Terazi ile Terazi ilişkisi için olumlu yorumlar yapmak biraz zordur.

 • Koç – Terazi uyumu

Koç ile Terazinin ilişkisi daha çok güçlü çekimler ile başlar. İkisi de cinselliğe eşit oranda değer verirler ve istedikleri şeyi yatakta elde edebilirler. Birçok konuda da birbirlerine ilham verebilirler diyebiliriz. Bunun dışında Koç burcunun çok fazla talepkar olması Terazilerin canını sıkabilir. Teraziler ise canlarının sıkıldığı bir duruma çok fazla katlanmaktan hoşlanmayabilirler. Dolayısıyla bu ikilinin ilişkisi için uzun ömürlü olabilir diyemeyiz.

Terazi burcuna uygun meslekler

Teraziler için mutlu ve huzuru bir yaşamın temeli iyi bir dengeden geçer. Doğal olarak işine de bu denge yansır. Kısa süreli işlerden çok temelleri sağlam atılmış işlerden hoşlanırlar. Çalışmayı da pek sevmeseler de buna mecburlardır. Terazi burçları için meslek önerisinde bulunacak olursak; mimarlık, kimyager, avukatlık, politikacı, hakim gibi meslekleri önerebiliriz. Teraziler bu tarz meslekler yaptığı takdirde daha mutlu bir hayat sahibi olurlar. Bunun dışında sanat ve müzikten de çok hoşlanırlar  fakat bunları daha çok hobi olarak sürdürmeyi tercih ederler.

Terazi burcu ünlüler
 • Kim Kardashian
 • Simon Cowell
 • Snoop Dogg
 • Mahatma Gandhi
 • Vladimir Putin
 • T.S. Eliot,
 • Oscar Wilde
 • Lil Wayne
 • Gwen Stefani
 • John Lennon
 • Michael Douglas
 • Catherine Zeta-Jones

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
ozge

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend