Tarihe Dev İz Bırakan Polikacı Adolf Hitler

3 dakika


  • Adolf Hitler 20 Nisan 1889 tarihinde dünyaya gelmiştir. Avusturya doğumlu Alman politikacıdır. Politik yaşamı 1919’da Alman İşçi Partisi’ne üye olmasıyla başlamıştır.
  • Annesine bakmak için inşaatlarda çalışmıştır. En büyük hayali ressam olmaktı ve konservatuvara başvurup seçilememiştir.
  • Adolf Hitler’in babası 1877 tarihinde oğlunun adını değiştirmiştir. Eğer değiştirmeseydi Adolf Hitler’in ismini söylemek ve hatırlamak çok zor olacaktı. Adolf Hitler’in gerçek ismi Adolf Schicklgruber idi.
  • Adolf Hitler’in en yakın arkadaşlarından biri olan, aynı zamanda kişisel şoförünün Yahudi kökenli olduğu bulunmuş bu nedenle Adolf Hitler’in partisinde ileri gelen isimler bu kişini SS’den atılmasını talep etmişlerdir. Ama Hitler, bu kişi ve erkek kardeşlerini fahri aryanlar diye tanımlamış ve onlara imtiyaz tanımışlardır.
  • Adolf Hitler minnettarlığını kendine has bir şekilde gösterirdi. Ailesi bir doktorun yüksek ücretini ödeyebilecek imkana sahip değildi, ne kadar şanslıydı ki Avusturalyalı Yahudi doktor bir kere Adolf Hitler’in ailesinden ücret talep etmemişti. Adolf Hitler başa geçtiğinde bu Doktor Nazi liderinin minnettarlığından faydalandı ve hiçbir zaman Nazi kamplarına gönderilmedi. Devlet tarafından dokunulmazlık aldı ismi “Asil Yahudi” olarak bilindi.
  • Politik kariyerinin başladığı zamanlarda Adolf Hitler, Hans Litten isminde bir Yahudi avukat tarafından tanık kürsüsüne çağrıldı üç saat boyunca sorguya çekilmişti. Nazi rejimi sırasında Yahudi avukat tutuklandı ve beş yıl kadar işkenceye maruz bırakıldı. En sonunda da avukat intihar etti.
  • Adolf Hitler Disney’i çok severdi. Pamuk Presnses’in dünyanın en güzel filmlerinden biri olduğunu düşünürdü. Hatta Hitler’e atfedilmiş Bashful, Pinokyo, Doc çizimleri de vardır.

Hitler’in Bıyıkları

Adolf Hitler’in bıyığı önceleri pala bıyıktı. Hitler’e göre pala bıyık gaz maskesinin yüzüne tam oarak oturmasına engel olduğu için bıyığını küçültmüştür. 1. Dünya Savaşı zamanında bıyığını şimdi bildiğimiz hale getirmiştir. Bu bıyık stilinin adı diş fırçası stilidir. Birtakım iddialara göre Adolf Hitler’in bıyık bırakma nedeni burnunu küçük göstermesi içindir.

Hitler’in Hediyesi

Başarılı bir olimpiyatçı Amerikalı Jesse Owens, 1936 olimpiyatlarındaki başarısından dolayı Adolf Hitler kendisine hediye vermiştir ve Owens buna çok şaşırmıştır. Çünkü dönemin ABD Cumhurbaşkanı Roosevelt tebrik etmek için telegram bile göndermemiştir.

Özel Fotoğrafçısı

Bütün yaşadıkları içerisinde Jaeger, Adolf Hitler’e sadık kalmıştı. Hitler’e olan bağlığı yüzünden mahkemede yargılanmamak için çektiği, nazi liderinin fotoğraflarını saklamaya karar verdi. Fakat yine de 1955 senesinde Life dergisine yüksek bir ücret karşılığında bu fotoğrafları satmıştı.

Evliliği İntihara Sürükledi

Brown ile evlenmenin imajını zedeleyeceğini düşünürdü ve yıllarca reddetti. Buna rağmen Almanya yenilmek üzereyken evlenmeyi kabul etti ve ertesi gün ikisinin de cesetleri bulundu. Hitler kendini vurmuş, Eva da hap içerek ölmüştür.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend