Tarih Boyunca Yaşanmış Garip Olaylar

3 dakika


tarih-boyunca-yasanmıs-garip-olaylar
tarih-boyunca-yasanmıs-garip-olaylar

 Tarihimiz bilinmeyen olaylarla dolu dipsiz bir kuyu gibidir. Yaşanmış olan her şeyi bilmemiz zaten mümkün değildir. Tarih içinde birtakım garip ve açıklanamayan olayları da sığdırmıştır. Geçmişten günümüze kadar ulaşmış olan bu olaylar hala daha gizemini korumaktadır. Çoğu bilim insanının mantıklı açıklamalar yapamadıkları bu garip olayları sizler için derledik.

Korkunç Dans Salgını

 1518 senesinde Strazburg, Alsace, açıklanması güç olan bir salgın ile karşılaştı. Bu dans hastalığı, 400 kişinin hiç durmadan saatlerce hatta günlerce dans etmesine sebep olmuştur ve bu insanlardan bazıları yorgunluk, felç ve de kalp krizi gibi sebeplerden hayatlarını kaybetmiştir. Salgının başlaması ise Bayan Troffea isimli bir kadının meydan ortasında kontrolsüzce dans etmeye başlaması ile ortaya çıkmıştı. Daha sonra Bayan Troffea’ye 35 kişi daha katıldı, çok geçmeden sayı 400’lere ulaştı. Dans etmeyi bırakamayan insanlardan bazıları hayatlarını kaybetti ve doktorlar buna sıcak kan yüzünden olabileceğini söylediler. Bu insanları tedavi etmek yerine, ahşap evler inşa edildi ve insanlar bu evlerde dans etmeye devam etti. Dans salgını 500 senedir hala gizemini korumaktadır.

Ortadan Kaybolan Köy Halkı

 Kanada’da yer alan Inuit isimli köy, kürk avcıları tarafından bilinmekte olan ufak bir köydü. 1930 senesinde bu köyde garip olaylar yaşandı. Joe Labelle isimli bir kürk avcısı, köyün sınırları içine girdiğinde, burada hiçbir insan bulamadı. Köyde sadece insan yapımı olabilecek mezarlar ve bu mezarlarda ölmüş 7 tane köpek gördü. Kayıp insanları bulabilmek için büyük bir arama yapılsa da, sonucunda hiçbir cesede bile rastlanmadı.

Batmamasına Rağmen Mürettebatı Kaybolan Gemi

 1955 senesinde Joyita isimli Güney Pasifik açıklarında gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Bu gemi neredeyse batma ihtimalinin bile olmadığı yöntemlerle inşa edilmiştir ve batması söz konusu değildir. Gemi bulunduğunda, içerisinde mürettebattan hiç kimse görülmemiştir. Gemi yola çıktığında ise içerisinde 25 adet çalışan vardır ve yapılan onlarca aramalara karşı bu kişiler bulunamadı.

Kentucky’de Yaşanan Et Yağmuru

 1876 senesinde Kentucky’de inanılmaz bir olay meydana geldi. Bayan Crouch balkonunda sabun yaptığı esnada gökten et yağdığını gördü ve bu durumu ilk başlarda Tanrı’dan gelen bir işaret olduğunu düşündü. Bazı insanlar bu etin tadına bakmaya cesaret edebildiler ve geyik ya da kuzu olduğunu söylediler. Fakat bilim adamları bu parçaları incelediklerinde, bir at ya da bir bebeğe ait akciğer dokusu olabileceğini öne sürmüştür. Bazı araştırmacılar bu et yığınların şahinlerin kustuğu yiyecekler olabileceklerini de söylemektedir. Bütün bu açıklamalara rağmen et yağmuru olayı hala gizemini korumaktadır.

Travma ile Müzik Dehasına Dönüşen İnsan

 2006 senesinde Derek isimli bir adam, dalış yaptığı esnada kafasını havuzun dibine çarptı ve çok ciddi bir sarsıntı yaşadı. Bu sebepten genç adam saçlarının ve hafızasının bir kısmını bile kaybetmişti. Fakat çok ilginç bir şekilde yeni hayatına inanılmaz yetenek sahibi olan bir besteci olarak başladı. Yaşadığı büyük travmadan sonra böyle inanılmaz bir yetenekle buluşan Derek, türünün tek örneği olabilir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend