Süper Lig evlere geri dönüyor! İşte başlama tarihi

2 dakika


süper lig başlıyo

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, bu ayın sonunda yapılması beklenen toplantının ardından Süper Lig’in başlangıç tarihinin belli olabileceğini söyledi. Mehmet Sepil ” En muhtemel 12-13-14 Haziran’da liglerin başlaması bekleniyor” ifadesini kullandı.

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, ay sonu yapılacak olan toplantıdan sonra Süper Lig’in başlangıç tarihinin netleşebileceğini belirtti.

Mehmet Sepil’in açıklamaları ise şöyleydi;

Yaklaşık 2 saat süren verimli bir toplantı oldu. Bu ay sonunda tekrar bir toplantı yapılacak. Futbol maçlarının geleceği ay sonunda belli olacak.

12-13-14 Haziran’da liglerin yeniden başlaması. Kupada da maçlar var. 26 Temmuz’da ligin bitirilmesi şu anki senaryo. Bu şu an gözüken senaryo ama ay sonunda federasyon başkanımızın, bilim kurulun ve sağlık bakanımızın katıldığı toplantıda durum netleşecek.

Maçlar seyircisiz de oynayabilir ama bunların hepsinin aynı şehirde oynanması söz konusu değil. Takımların olduğu şehirlerde oynanması şeklinde devam edicek. Sayın federasyon başkanımız bunu net bir şekilde açıkladı.

Şu an Avrupa’daki ülkelerde konuşulan ve uygulamalara baktığınız zaman bu kararı verecek sağlık kurulumuz ama önümüzdeki en muhtemel senaryo seyircisiz oynanması yönünde..

Kulüplerimiz farklı düşüncede olabilir ama federasyon başkanımız ve bakanımızla konuşulan duruma göre liglerin bitirilmesi gibi bir şey konuşulmadı. Hem liglerin hem de kupanın bitirilmesi konuşuldu.

Kulüplerin gelirleri sıfırlandı şu anda. Kulüplerin hiçbir geliri yok. Kulüplerin durumlarını biliyorsunuz zaten bunu saklamakta bir sakınca yok. Zaten kötü durumdaydı, daha da kötü duruma girdi. Bu şekilde hızlı bir ekip kurularak birlikte ne tür bir önlem alınabilir, birlikte bu sorunları nasıl çözeriz şeklinde görüşler ortaya konuldu ve en kısa sürede çalışmaların başlanmasına karar verildi. 

Tüketen değil, üreten bir spor ekonomisine nasıl geçeceğimizi tartıştık. Bu konuda birlikte çalışıp önümüzdeki dönemde ne yapılabilir diye tartışıldı. 

8 maçımız var. Bu 8 maçı Haziran ve Temmuz ayında bitirebilmek mümkün. Bugün konuşulacak konularda tamamen düşünce liglerin nasıl bitirileceği yönündeydi.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

1
1 puan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend