SONDAKİKA: Koronavirüsten Son 24 Saatte 18 Vefat!

2 dakika


5 Haziran Türkiye’de koronavirüs durumu nasıl? Bugün kaç kişi vefat etti? Kaç vaka var? gelin haberimizde beraber analiz edelim

Türkiye 13 Mart’tan beri süre gelen bu salgın hastalık olan yeni tip koronavirüs (covid-19) ile uğraşmaktadır. Pandemi döneminde gelen bu kurallar sokağa çıkma yasağı, alışveriş merkezleri kuralları, sosyal mesafe kuralları neticesinde gün ve gün vaka sayıları olsun vefat sayıları olsun hep düşüş eğiliminde olduğu grafik ve tablolar eşliğinde doğruluğunu ispatlamıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamadan alınan önlemler neticesinde Türkiye’nin pandemi döneminde elde ettiği olumlu sonuçlar sebebiyle belirli konularda gevşetilme yapılacağını söylemişti. Pazartesinden itibaren gevşetilmelerin koronavirüs yayılımı nasıl etkileyeceğini gözlemlerimiz ve veri analizleri ile sizlerle paylaşacağız.

Peki 5 Haziran Korona Virüs durumu ne oldu? Kaç kişi vefat etti? İyileşen sayısı kaç? Gelin ona bakalım

Verilere göre; bugün yapılan test sayısı: 57.829, vaka sayısı: 930, vefat sayısı: 18, iyileşen sayısı ise: 1622 ile karnemiz sonuçlanmıştır. Genele baktığımız da vaka sayısında ve ölüm oranın da ortalamanın aşağısında bir eğilim olduğu ortadadır. Düne göre yapılan test sayısında %7 artma olmuş, ancak bu artış vaka ve vefat olarak olumsuz durum göstermemiştir. Vaka oranında ise %6 oranında azalma olmuştur . Vefat oranında ise düne göre %13 azalma olmuştur.

Diğer yandan Bakan Koca Twitter adresinde yaptığı açıklamasında; “ İyileşen hasta sayısında artış var. Artış hızlanacak. Toplam hasta sayısında yer alan vakaların önemli kısmı izleme sürecindeki belirtisiz vakalardır. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + mesafe kuralına bağlı. Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur.“ ifadelerine yer vermiştir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
1
harika
mükemmel mükemmel
1
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
1
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
mert

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend