Son Dönemin Modası Zirkonyum Kaplama Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

3 dakika


Zirkonyum kaplamalar son dönemde oldukça çok sayıda insan tarafından tercih ediliyor. Milyonlarca insan bugün Türkiye ve diğer ülkelerde bu tedavi seçeneği için estetik diş hekimlerine başvuruyor. Her diş hekiminin başarılı bir şekilde yapamayacağı işlemlerden bir tanesi olan zirkonyum kaplama, özellikle de gülüş tasarımı için yapılacak ise mutlaka bu konuda daha önce tecrübesi olan hekimlere başvurmak gerekiyor.

Türkiye’de birçok hekim başarılı sonuçlar çıkaramadığı halde gülüş tasarımı adı altında zirkonyum kaplama ile tedavi seçeneğini hastalarına önerirken, birçok hasta bu sebeple diş hekimlerini son dönemde mahkemeye vermeye başlamış durumda.

Sonuç ve beklentiler ile farklılıklar olmasının tek sebebi bu tedavide diş hekiminin başarısızlığı iken, hastanın görsel isteklerine iyi bir hekimin yanıt vermesi bekleniyor.

Zirkonyum kaplama tedavisi hakkında internette pek bulamayacağınız bazı şaşırtıcı gerçekler…

Ömrü Ortalama 10-20 Yıl Arasıdır

Zirkonyum kaplama eğer ki iyi bakılırsa ve iyi markadan yapıldıysa, diş sağlam ise ortalama 10 ila 20 yıl arasında herhangi bir sorun çıkarmadan dayanacaktır. Ancak genellikle 10 yıl dayandığı bilinmektedir. Eğer alt kalite ürün kullanılırsa ve kişi diş temizliğine dikkat etmezse 5 yıldan daha erken sürede de zirkonyum kaplamaların bozulması çok fazla mümkün olabilir.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Acısızdır

Zirkonyum kaplama tedavisi eğer ağız ve çene, diş sağlığı konusunda herhangi bir probleminiz yok ise çok acılı olmayacaktır. Dişlerinizin kesimi sonrasında sızlamalar ve orta şiddetli ağrılar olabilir ancak bunlar geçicidir. Eğer dişleriniz doğru kesilmez ise bu durumda ağrılar kalıcı olabilir. Bu nedenle iyi dişçiye gitmekte yarar vardır.

Kaplamalar Asla Renk Değiştirmez

Zirkonyum kaplamalar genelde iyi bir gülüş için yaptırılır. Bununla beraber seçilen beyaz renk dişler asla sararmaz. Ancak sararmıyor diye dişlerin fırçalanmaması asla yapılmaması gereken bir harekettir.

Zirkonyum Dişler Kalıcı Olarak Yapıştırılır Ve…

Önemli olan zirkonyum dişler yapıştırılmadan hemen önce dişlerinizden memnun olup olmadığınızdır. Kalıcı olarak yapıştırılması durumunda kendiliğinden çıkana kadar çıkarılması pek de fazla mümkün olamayabilir. Kron sökücüler ile çıkarılması her zaman mümkündür ancak yeni yapıştırılan bir kronun sökülmesi normal ana dişinize zarar verebilir. Bu nedenle %100 memnun olacağınız tasarıma kadar dişçinize kalıcı yapıştırtmayın.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend