Son Dakika Sokağa Çıkma Yasağı Geliyor! Günler Belli Oldu!

2 dakika


Lise Geçiş Sınavları Sebebi ile 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan sokağa çıkma yasağının detayları belli oldu. Saat 09.00-15.00 saatleri arasında istisnai durumlar dışında 81 ilde tüm vatandaşların sokağa çıkması yasaklanacak.20 Haziran tarihindeki Liselere Geçiş Sınavı ve bunun yanı sıra 27-28 Haziran’daki YKS sınavı ile ilgili birçok önemli gelişme yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı tarihlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, günün gençlere ayrılması için Sn. Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler.”

Saatler Belli Oldu

Alınan bu karardan sonra İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “LGS ve YKS Tedbirleri” konulu genelge iletti. Genelgeye göre: 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı günü saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında istisnalarharicinde 81 ilde vatandaşların sokağa çıkması kısıtlanacak.

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günleri yapılacak olan YKS sınavı öncesi oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak amacıyla, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması amacıyla cumartesi günü 09.00 ile 15.00 saatleri arasında, pazar günü 09.30-18.30 saatleri arasında istisnai durumlar dışında 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İki sınavın da olacağı günlerde sınava katılımın sağlanması halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi durumunda ise araç sürücüsü ve öğrencinin yakını sokağa çıkma kısıtlamasına dahil olmayacak.

LGS ve YKS sınavlarının yapılacağı tarihlerde sınava katılacak olan adaylar ve yakınları ile ilgili sınav görevlilerinin toplu taşıma araçlarında tedbirler alınacaktır ve bununla beraber ihtiyaca göre sefer sayıları arttırılacak.

Şehirlerarası toplu ulaşım araçlarından olan uçak, otobüs, tren, vapur ve feribot gibi toplu taşıma araçlarına biletleme yapmış olan vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasına dahil olmayacaklar.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend