Siyah Renkteki Kediler Hakkında Bilinmeyenler

3 dakika


Siyah renkli kediler genellikle akıllara hep uğursuzluk fikrini getirmektedir. Bu sebeple yıllardır siyah kediler, hep mağdur duruma düşmüş diyebiliriz. Fakat bu kediler hakkında bilinmeyen çok ilginç bilgiler vardır. Örnek verecek olursak 17 Ağustos ve 27 Ekim tarihleri, Siyah Kedi Günü olarak kutlanmaktadır. Bunun dışında kutlanmakta olan herhangi bir başka kedi gününe rastlanmamıştır. Peki, bu siyah kedilerin gizemi nedir?

Bazı Kültürlerde Şansı Simgeler

 Dünyanın birçok yerinde bu kediler kötü şansı simgelemekle bilinseler de aslında bazı yerlerde iyi bir şans olarak da bilinmektedirler. Japonya’da yaşamakta olan bekar kadınlar, siyah bir kedi sahiplendiklerinde evlenme ihtimallerinin çok daha artacağına inanmaktadırlar. Almanya’da ise önünüzden bir siyah siyah kedi geçtiyse, o gün sizi güzel şeylerin beklediği anlamına gelmektedir.

Siyah Kedilere Adanmış Kafeler Vardır

 Japonya’da bulunan Nekobiyaka adlı kafe sadece siyah kedilere adanmış olan bir kafedir. Bu kafe tamamen siyah kedilerle doludur ve onları istediğiniz zaman (eve götürmemek şartıyla)sevebilirsiniz. Dünyada kedilere özgü birçok kafe olsa da sadece siyah kedilere özgü kafeler de varlığını sürdürmektedir.

Siyah Kediler Denizci Dostudur

 Kediler, farelerin avlaması için bazı ülkelerin donanma gemilerinde işe girebilirler. Fakat denizciler genel olarak gemilerine siyah kediyi almayı tercih ederler çünkü siyah kedilerin kendilerine bir şans getirdiğine ve onun sayesinde evlerine güvenli bir şekilde döneceklerine inanırlar. Denizcilik tarihinde bu kedilerin hikayeleri oldukça fazladır. Mesela Tiddles adında olan bir siyah kedi, donanma ile birlikte 30 bin milden çok daha fazla yolculuk yapmıştır.

Daha Kolay Yuva Bulurlar

 Genel olarak siyah kedilerin zor sahiplenildiği düşünülse de aslında yapılan araştırmalara göre siyah kedilerin daha çok yuva sahibi olduğu gözlemlenmiştir. Sokakta siyah kedi oranı fazla olsa bile, sahiplenilen kedi oranlarına baktığımızda siyah kedilerin çok daha fazla bir oranda sahiplenilmiş olduklarını görebiliriz. Yani siyah kediler, diğer kedilere göre daha fazla sahiplenilmektedir. Bunun nedeni siyah kedilere karşı olan bir acıma duygusu da olabilir tabii ki.

Siyah Kedilerin Tüyleri Paslanabilir

 Bu durum tamamen genetik bir durumdur. Komple olarak siyah bir kürke sahip olan kediler, çok fazla güneşe maruz kaldıklarında tüylerinde paslanma meydana gelebilir. Bu durum aynı zamanda sadece güneş ışığı ile değil, yetersiz ve sağlıksız beslenme ile de meydana gelebilir. Eskiden simsiyah renkte olan bir kedinin zamanla sarararak kahverengi bir hal almış olmasına şaşırmayın. Kahverengi ya da tarçın tonlarında olan bir kedinin, belki de normalde siyah bir kürke sahip olabileceği ihtimali vardır.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend