Sinsi İşlerin Ürünü Olabilecek Dünyanın En Küçük Böcek Robotu Üretildi!

2 dakika


Teknoloji içerikleri konusunda hizmet sunan Tam sayfa sitemiz, sizler için yeni nesil teknolojilerden ziyade bilimsel gelişmeleri de ön plana çıkarmak istiyor. Bu sayede çok daha farklı, çok daha hızlı ve etkili bir çalışma ile ön plana çıkarılan çözümlere merhaba diyebiliyoruz.

Harvard Üniversitesi üzerinde yapılan araştırmalara göre daha önce Rolls-Royce’un jet motorlarının tamirinde kullanılan bir çalışma ön plana çıkarılıyor ve bu çalışmalar da hepimiz için kaçırılmayacak bir çözüm üretiyor. Marka bazlı olarak hizmet veren bu firma, HAMR için önemli bir çalışma sunmuştu. Şimdi de aynı marka Harvard Üniversitesi iş birliği ile bir böcek robot üretti.

Harvard Üniversitesi’nde aktif olarak çalışmalarını sürdüren Rolls-Royce, bu konuda iş birliği çalışmalarını da sürekli olarak değiştiriyor. Jet motorlarının tamiri için girilemeyecek kadar küçük yerlere girebilmesi ve çok daha rahat bir tamir işlemi yaratması için bu ürünleri kolaylıkla kullanabilir ve kendinize dair bir seçim yaratabilirsiniz. HAMR ismiyle satışa sunulan bu ürün kesinlikle yoğun bir performans sunuyor.

Tırmanma, yeteneklerinden tutun da küçük bir çalışma çapıyla karşımıza çıkan bu robot, herkes için kaçırılmayacak bir çalışma sunabilir. Hamam böceği yapısından esinlenerek üretilen bu böcek için geniş bir çalışma mantığı bizleri bekliyor diyebiliriz. Hamam böceği yapısından esinlenilerek üretilen bu ürüne ulaşmak çok kolay değil elbette. Ama zaman içerisinde çok daha fazla kişiye ulaştırılınca gerçekten çok farklı alanlarda kullanılabilir diye düşünüyoruz.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend