Sadece Miyop Olanları Anlayabileceği Gerçekler

2 dakika


Miyopi olarak adlandırılan uzağı görmekte sorun oluşması durumu milyonlarca insanı etkisi altında tutuyor. Sorunun kalıcı herhangi bir tedavisi olmadığı biliniyor. Cerrahi seçeneklerin önerilmediği ve bunların kalıcı olmadığı biliniyor. Milyonlarca insanın yaşadığı uzağı görmede zorluk yaşlı insanlarda bir nebze kabul edilebilir olsa da, özellikle 20 yaş ve altında daha büyük sorunlara sebep olabiliyor.

Özellikle miyop olan insanlar çok büyük zorluklar yaşarken, bazen ise kendilerinin bile gülebilecekleri sakarlıklar yapabiliyorlar. Hele bir de yakını görmede de zorluk yaşıyorlar ise bu durumda tam bir kahkaha kervanı her an yaşanabiliyor.

Cam Bariyerlere Çarpma

Miyop olan ve astigmat sorunu yaşayan insanlar özellikle cam duvarlara çok sık çarparlar ve buna kendieri bile gülerler. Canlarını acıtan bu durum özellikle Apple’ın Park binasında olan camlar ile kaplı binalarda çok daha sık yaşanır ve bu sebeple genelde bu tür binalarda uyarılar yer almaktadır.

Tam Aldım Derken…

Bu sorunları yaşayan insanlar bir eşyayı ellerine alacaklarını, yakında olduklarını zannederken aslında eşyanın daha uzakta olduğunu ellerini uzattıktan hemen sonra anlarlar. Buna neyin sebep olduğu bilinmezken, bazen aile içerisinde bu durum kahkaha seromonilerine sebep olabiliyor.

Yanlış Okuma

Uzakta olan bir dükkan tabelasını okuması istendiği zaman Elma Mağazası yazısını bu insanlar Ela Mağazası gibi okuyabilirler. Çünkü uzağı net göremedikleri için çoğu zaman ne yazdığını bile okumaları mümkün olmaz. Özellikle arkadaş ve aile arasında iken bu durum zaman zaman kahkahalara sebep olurken, zaman zaman ise kendi durumuna bile gülmeye sebep olabilir.

Tüm miyop hastaları bu sorunları yaşayabilir…


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend