Rastladığınız En İlginç Gelenekler

3 dakika


birçok alışkanlıklar dünyanın başka yerlerinde oldukça garip görülebilmektedir.

Hindistan’da Tuvalet Kâğıdı Kullanılmıyor

Birçok turistler Hindistan’da tuvalet kâğıdı bulunmadığına şaşırabilir. Aslından tuvalet kâğıtları yerine tuvaletin yanında duran bir kovadan gelen su kullanılmaktadır. Tuvalet kâğıtlarını kullanmak genellikle boruları tıkayabilir ve ekstra atık yaratabilir. Bunları oldukça düşünen Hindistan’da bu yüzden tuvalet kâğıdı kullanılmıyor.

Maasai’de Tükürerek Selamlaşılıyor

Tükürmek, pek çok kültürde kabalık olarak sayılıyor. Ancak Kenya’da Masai kabilesinden selamlaşmanın ve saygı göstermenin geleneksel yollarından biri tükürmektir. Kabilenin üyeleri, selamlaşmadan önce kendi ellerine tükürürler. Hatta bunu yeni doğan bebeğe ve gelinlere bile kutsanması ve iyi şans getirmesi için de yaparlar.

Meksika’da Sarı Gül Hediye Edilmez

Dünyanın hemen hemen her yerinde duygularını belli etmek için insanlar birbirlerine gül alırlar. Bununla beraber renk seçerken de dikkat etmek gerekebilir. Bazı ülkelerde bazı gül renkleri çok özel anlamlar ifade edebilir. Ancak Meksika’da sarı gül yerine kırmızı gül hediye etmek daha mantıklıdır. Bunun sebebi bizim kültürümüzde sarı gül ayrılığı temsil ettiği gibi, Meksika kültüründe de ölüm anlamına gelmektedir.

Almanya’da Düğünden Önce Tabak Kırılır

Alman düğününden birkaç hafta öncesi, Polterabend olarak bilinen bir gelenek gerçekleştirilmektedir. Evlenecek çiftin yakınları evlerinin önünde tabak vb. eşyaları kırarlar. Daha sonra oluşan bu yığını damat ve gelin beraber temizlerler. Bunun iyi şanslar getireceğine ve çiftin beraberliklerinde birlikte çalışmalarını teşvik ettiklerine inanırlar.

Finlandiya’da İş Toplantıları

Sauna, Finlandiya kültürünün vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. İşletme konularını ve politikaları tartışmaları için ideal bir yer olarak bilinmektedir. Aslında, iş dünyasındaki meslektaşların ve iş arkadaşlarının beraber saunaya gidip rahat ortamlarda konuşmaları bir gelenektir.

Çin’de Gelinler Düğünden Önce Ağlar

Birçok kültürde düğün eğlence anlamına gelmektedir ve kahkahalar ile geçen törenlerdir. Ancak Çin’de geleneksel olarak gelin düğünden bir ay önce kadar ağlatılmaya başlar. Her gün ağlaması için ısrar edilir ve başında birisi bekler. Bizdeki kına gecesi adeti gibi. Bunun evliliklerine neşe getireceğine inanmaktadırlar.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend