PS5 Türkiye Fiyatı Ne Kadar? PS5 Alınır Mı?

2 dakika


Son günlerde hızlı bir şekilde tanıtılan ve özellikle de kendine has bir yapı ile ön plana çıkarılan PS5 için Sony bandından çok iddialı fiyatlar sunuluyor. Ps5 bu oyun konusunda çok iddialı seçenekler sunacak önemli bir yapıda hizmet verirken, oyunların bazılarına özel konsol indirimleri ve çözümleri geleceği de kaynaklar arasında yer alıyor.

Peki ama PS5 nasıl bir cihaz ve bize neler sunuyor? Gelin bir de buna göz atalım. Sony tarafından sunulan bu ürün, etkinlik boyunca çok konuşuldu ve çok anlatıldı. 8 çekirdekli bir AMD Zen 2 Cpu işlemcisi ile gelecek olan cihaz, AMD Readon RDNA 2 grafik birimi ile hizmetlerini sunmaya başlayacak diyebiliriz. 16GB GDDR6 Ram ve 5.5 GB/Sn okuma hızı ile oldukça geniş bir oyun yapısı ile karşımıza çıkacak. Ayrıca cihaz aynı zamanda 825 GB boyutunda bir SSD ile karşımıza çıkıyor.

Sony PS5 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Alınır mı?

Şimdi gelelim cihazın Türkiye fiyatına. İki farklı versiyonla piyasaya sürülecek olan PlayStation 5, bu modellerden birinde standart disk okuyucusuna sahip olmayacak. Peki, bu ne anlama geliyor? Disk okuyucusuna sahip olmayacak olan model, daha az donanım içereceği için muhtemelen daha düşük bir fiyat etiketiyle gelecek. Fiyat kısmındaysa ülkemize 450 dolardan girmesi beklenen PlayStation 5’in ilave gümrük vergisi, KDV ve ÖTV gibi diğer vergilerle birlikte 30 Eylül öncesi satışa çıkarsa 6500-7500 TL, ilave gümrük vergisinin hafifletileceği 30 Eylül sonrasındaysa 5500-6500 TL civarından satışa sunulması bekleniyor.

Bununla birlikte PS3 cihazını hala 2000 TL olması, bu konuda yapılacak olan beklentileri ve seçenekleri ön plana çıkaran güçlü bir yenilik olarak sunuluyor diyebiliriz.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend