Prenses Lady Diana Gerçekleri

4 dakika


1 Temmuz 1961 tarihinde İngiltere’nin Sandringham kendi yakınlarında dünyaya gelen İngiliz Kraliyet Ailesi’nin gelini olan Lady Diana, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin en çok hayranlık duyulan kişisi oldu. Lady Diana soylı bir aileye mensuptu. Diana’nın soyu, İngilizlerin önde gelen isimleri olan Edward J. Spencer, Viscount Althorp, Frances Ruth Burke Roche ve Viscountess Althorp’a dayanmaktadır. Prenses Lady Diana henüz daha çok genç iken annesi ile babası boşandı ve çocukların velayeti babasına verildi. Temel eğitimlerini evde alan Prenses Lady Diana, sonrasında Riddlesworth Hall Okulu ile West Heath Okulu’na kayıt oldu.

Edward John Spencer 1975 senesinde İngiliz soylu unvanı Earl Spencer’i aldıktan sonra kızı Diana, Lady Diana Spencer ismini aldı.  Gençlik dönemlerinde utangaç yapısı olan Prenses Diana’nın müzik ile dansa ilgisi vardı. Çocukları da çok fazla severdi. İsviçre’de bulunan Institut Alpin Videmanette’deki eğitimini bitirmesinin sonrasında Londra’ya taşındı ve çocuklar ile ilgili işlerde çalıştı. Anaokulunda asistan olarak görev yapmaya çalıştı.

Evlilikleri Yüzyılın Düğünü Olarak Adlandırıldı

Prenses Lady Diana Kraliyet ailesine yabancı değildi. Babası Kraliçe 2. Elizabeth’e ait olan Park House’u kiraladı.1977 senesinde Lady Diana, Adrew ile Edward’ın büyük kardeşi Charles ile tanıştı.

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin varisi olduğundan Prens Charles’in üstünde büyük bir medya ilgisi vardı. Medya ile kamuoyu, Charles ve Diana çiftinin her anına tanıklık etmekteydi. Son derece utangaçtı ve kendisini bir anda moda ile popüler kültürün odak noktası olarak buldu. Charles ve Diana 1981 senesinde evlendi. Çiftin düğünü, bütün dünyada yayınlandı. Yüzyıl düğünü olarak adlandırıldı.

Diana’nın Evlilik Hayatı, Çocukları ve Boşanması

21 Temmuz 1982 tarihinde, Charles ve Diana’nın ilk çocukları William Arthur Philip Louis hayata geldi. 15 Eylül 1984 senesinde de çiftin ikinci çocukları Henry Charles Albert David doğdu. Kraliyet ailesi sorumluluklarından sıkılan Diana, kendi ilgi alanlarına yönelmeye karar verdi. Desteğe ihtiyacı olan çocuklar için AIDS ve HIV virüsü taşıyan bireylere, evsizlere yardım etmeye başladı.

Prenses Diana’nın evliliği dışarıdan bakıldığında her ne kadar peri masallarını andırsa da pek de yoluna gitmiyordu.  Yıllar geçtikçe çift birbirinden soğudu. İkisi de birbirini başkaları ile aldattı. Prenses Lady Diana, bunalıma girdi ve bulimiya sorunları ile mücadele etti ve 1996 senesinde tamamen boşandılar.

Hakkında Bilinmeyenler

  • 9 yaşına kadar evde eğitim gördü.
  • Kate Middleton’ın hiç çıkartmadığı nişan yüzüğünü, Prenses Lady Diana, House of Garrard markasının tasarımlarının bulunduğu katalogda bulmuştu.
  • Kız kardeşi Prens Charles ile beraberdi. Lady Diana ile Charles daha tanışmadan öncesinde kardeşi Lady Sarah Spencer çoktan Prens Charles ile görüşüyorlardı.
  • Lady Diana’nın yaklaşık sekiz metre uzunluğunda olan gelinliği, kraliyet ailesinde olan en uzun elbise olarak tarihe geçti.
  • Hayır kurumlarına bağış yapmak amacı ile sattığı elbiselerin fiyatı altı milyon dolara ulaştı. 1997 senesinde, ölmeden iki ay öncesinde AIDS ve göğüs kanseriyle ilgili hayır kurumlarına bağışlamak amacı ile bazı elbiselerini sattı.
  • Bale eğitimi alıyordu fakat boyu 1.78 olduğu için bırakmak zorunda kaldı.
  • Evlenmeden önce bebek bakıcılığı, anaokulu öğretmenliği gibi işler yapmıştır.

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend