Pop Efsanesi Madonna Hakkında Bunları Asla Duymadınız

3 dakika


Cesur sözleri ve klipleri ile ne yaparsa yapsın Madonna’nın çoğu kişilerin gönlünde oluşturduğu tahtı yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini biliyoruz. Yıllarca gözlerden uzak kalsa da çıkaracağı tek bir şarkı ile tekrardan gündeme oturacak yıldız Madonna hakkında bunları alsa duymadınız.

Hala Yerini Koruyor

2012 Super Bowl devre arasındaki Show’u 114 milyondan fazla insan tarafından seyredilerek tarihe geçmiştir ve kendisi en çok seyredilen kadın sanatçı seçilmiştir. 2012 MDNA Tour dünyanın en çok hasılat yaptığı 2. Turnesi olmuştur. Birincisi nedir diye soracak olursanız elbette Madonna’nın 2008-2009 yıllarında gerçekleştirmiş olduğu Sticky an Sweet Tour’dur.

Yaşının Pek Önemi Kalmadı

Bu iş için fazlası ile yaşlı demek yerine bu sanatçıyı 50’li yaşlarının ortalarındayken bile insanları inanılmaz etkileme ve düşünmeye teşvik edici başarılarından dolayı alkışlamalıyız.

Sosyal Konular Konuşması

Lady Gaga veya Britney Spears’ın aksine popüler olan sevgi ve devrim konularını işlemeleri yerine Madonna bunu başlatabilen ismin kendisi olmuştur. Hem de 80’ler ve 90’lar gibi cinsellik, özgür ifadeler gibi konuların tabu olduğu yıllardan bahsedecek olursak. 1990’da Kanadalı polisler Madonna’yı tutuklamak ile tehdit ettiği zaman o bundan korkup Show’unu sansürlemiş miydi? Hayır.

Mükemmel Bir Şarkı Yazarı

Hemen hemen tüm şarkılarında müzik veya söz yazarlığını yardımcı prodüktörler ile beraber kendisi üstlenmektedir. True Blue, Like a Prayer çok güçlü şarkılarından en çok sevilenleridir.

Başarılı Birkaç Filmi Vardır

Madonna hiçbir zaman Oscar’lık oyunculuklar sergilememiştir. Fakat “Desperately Seeking Susan” ve “A League of Their Owm”daki rolleri ile iyi notlar almıştır ve Evita’daki oyunculuğu da zamanında nefes kesiyordu.

Tüm Kadınlar Peşinden Gitti

Sanatçılar Madonna’ya teşekkür edebilirler. Madonna’nın dalgalandırıcı olan “Justify My Love”ı olmasa idi, Britney “In The Zone”u yayınlayamamış olacaktı. Madonna “Bedtime Stories” gibi oldukça çılgın bir klip çekimi yapmasaydı, Katy Perry şekerli “California Gurls”ü bir fantezisi olarak kalabilecekti belki de.

Ulaşabileceği En Yüksek Nokta

80’lerde çok başarılı olması ile beraber bu başarıları o günlerde sınırlı kalmamıştır ve Madonna sürekli yoluna devam etmiştir. Örnek verilecek olursa, “Music” albümü 15’ten fazla ülkerde 1 numara olmaktadır. Madonna müziğine devam ettiği müddetçe yükselmeye devam edecektir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend