Nükleer Silahlar Kullanılırsa Ne Olur?

2 dakika


Nükleer silahların kullanılması durumunda neler olacak olduğu konusu bazı insanlar tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Bir grup ülkede nükleer silah bulunuyor ve bu silahlar aktif olarak asla kullanılmasa bile ülkelerin güvence ve güvenliği için son derece önemli olarak görülmekte.

Teknoloji devi bazı ülkeler nükleer silah edinmezken, bazıları ise nükleer silahlar ediniyor ve bu silahları çok uzun yıllardan beridir üretiyorlar. Bugün hiçbir ülkenin farklı nükleer silahlar üretmesine izin verilmezken, sadece mevcut nükleer güce sahip ülkelerin silah sayısını artırmasına izin veriliyor.

Bunun sebeplerinden bir tanesi olarak ise Dünya’nın ve insanlığın korunması olarak gösteriliyor. Örneğin İran’ın büyük nükleer silahlara sahip olması durumunda bu silahların güvenliğinin sağlanamayacak olduğu, Mısır’ın nükleer silahlara sahip olsalar güvenlik sorunları yaratacak olduğu ifade edilmekte.

Dünya’da Büyük Bir Kaos Yaşanır

Dünya’da nükleer silahların 1 tane bile kullanılması durumunda ekonomik, siyasi ve diğer her açıdan sorunlar yaşanacak olduğu düşünülmekte. Aynı zamanda nükleer silahların çok fazla sayıda kullanılması durumunda özellikle Dünya’da radyasyonun yüksek düzeye yükselmesi ve insanların büyük sağlık sorunları ve milyarlarca insanın ölmesi tahmin ediliyor.

Milyarlarca insanı öldürebilecek güçte olan nükleer silahlar, özellikle de kısa süre içerisinde yakıcı bir etki yaratıyor ve atıldığı yerde yüzyıllar boyunca radyoaktif bir etki yarattığı için tehlikeli olarak görülmekte.

Kısa süreli etkileri ve uzun vadeli etkileri nedeniyle nükleer silahların kullanılmaması en iyi seçenek gibi görülmekte.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend