Nükleer Bombalar Kullanılırsa Olacak Şeyler

2 dakika


Nükleer bombaların kullanılması durumunda olabilecekler her zaman bir soru işareti olarak kalmıştır. Nükleer bombalar son derece güçlü, son derece tehlikeli ve bir o kadar yakıcı etki içermektedir. Peki bir yere nükleer bomba fırlatılırsa ne olur?

Canlı Yaşamı Ölecek

Nükleer bombanın büyüklüğüne bağlı olarak nereye atılırsa atılsın, bir süre sonra canlı yaşamı tamamen o bölgede yok olacaktır. Toprağın altında yaşayan canlıların bile yok olduğu bir durumdan söz ediyoruz. İnsanlar, bitkiler ve hayvanlar, hatta bakteri ve virüsler bile bu aşırı sıcak bombanın etkisi sonucunda yok olacaktır.

Hava Durumu Değişecek

Nükleer bombanın atıldığı yerde hava durumu kısa süre içerisinde değişecek, yüksek sıcaklıklar kaydedilecek. En soğuk bölgeye bile atılsa nükleer bomba buzulları eritebilecek kadar yüksek ısı ortaya çıkarır ve bu ısı buzulları bile eritebilecek kapasitededir. Etkisi uzun süreler devam ederken, ortaya çıkacak yüksek sıcaklığın etkisi yine etkili olacaktır.

Güneş Almayabilir

Nükleer bomba yerdeki toz ve benzer maddeler yüksek seviyelere çıkaracak ve bunun sonucunda bölge uzun süre boyunca Güneş ışın ve ışıklarını almayabilir hale gelebilir. Eğer nükleer bir savaş yaşanırsa bu durumda tüm Dünya, nükleer kışı yaşayabilir.

İnanılmaz Bir Ses Duyulacak

Çok uzaklardan bile nükleer bomba atılan yerden itibaren uzaklara kadar çok şiddetli bir ses duyulacak. Nükleer bombalar çok ağır oldukları gibi, etraftaki tüm yapılar yıkılacak ve kaotik bir sesin duyulması kaçınılmaz olacak. Bu ses belki farklı ülkelerden bile duyulabilecek kadar yüksek şiddette olabilecek.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend