Netflix’te İzlemeniz Gereken En İyi 10 Bilim Kurgu Dizisi

5 dakika


Netflix’in bilim kurgu dizileri her daim bizi içine çekmiştir. Netflix her zaman bilim kurgu kategorisinde ki dizilerini başarılı bir şekilde çekmiştir. Bunlardan bazılarını sizin için derledik.

NOT: Liste karışık şekilde yayınlanmıştır. Sayılar sadece listelemek amacıyla kullanılmıştır.

10. Black Mirror (2011)

Black Mirror, her bölümü birbirinden bağımsız, farklı oyuncular tarafından oynanılan bir bilim kurgu dizisidir. İstediğiniz bölümden başlayabilirsiniz. Her konu farklı bir hikayeyi konu alsa da aslında tek bir teması var o da; teknolojidir. Kara Ayna’yı görmek istiyorsanız telefonunuza bakın. Kurgu ve senaryosuna hayran kalacağınız bir dizidir. Toplamda 5 sezonluk bir dizidir.

9. Stranger Things (2016)

Toplam da 3 sezondan oluşan bilim kurgu ve korku dizisi olan Stranger Things’i çok seveceksiniz. Ardında çok iyi izler bırakan ve çocukların hikayelerine müthiş bir şekilde dahil olacağınız bir Netflix dizisidir. Bir kasaba da geçen dizi, maceradan maceraya koşan çocuklar ve karşılaştıkları sorunlarla mücadelesini anlatan bir dizidir.

8. Dark (2017)

Netflix tarafından duyurusu yapıldığı andan itibaren sıkça adını duyduğumuz Dark, son zamanlara daha fazla yükselişte olan dizilerden. Küçük bir kasaba da kaybolan bir çocuğun ardından olaylar ardı ardına gelişiyor. Hikayeyi çok dikkatli izleseniz de ister istemez bulmaca çözer gibi uğraşmanız ve bunu anlamaya çalışmanız gerekiyor. İzleyebileceğiniz korku, gerilim ve bilim kurgu dizilerden en iyilerindendir.

7. Sense8 (2015)

Netflix’in kendine hayran bıraktığı dizilerden biri. Henüz izlemediyseniz daha önce neden izlemedim diye pişman olacağınız türden. 2 sezonluk bir dizi olan Sense8 bütçesi nedeniyle daha fazla çekilmedi. Ancak final bölümünü izlerken neden devamı yok diye üzüleceksinizdir muhtemelen. Sense8 dünyanın farklı ülkelerinde farklı yerlerde olan 8 kişinin birbiriyle inanılmaz şekilde olan bağını anlatıyor.

6. The Witcher (2019)

The Witcher, 2019 yılında ilk sezonu yayınlanan bir dizidir. Daha önce oyunu yapılan ve çok sevilen bu isime bir de Netflix dizi çekti. En az oyunu kadar beğenilen bu dizi severek izleyeceğiniz ve tek oturuşta bitireceğiniz bir dizi. Yüzyıllardır bir arada yaşayan cüceler, insanlar, cadılar barışı bozmaya karar verince olaylar gelişir.

5. Altered Carbon (2018)

Kitaptan uyarlama bir dizi olan Altered Carbon bir bilim-kurgu dizisidir. Ölümsüzlük var olabilecek olan bir şey olarak anlaşılır. Öldükten sonra hayata daha güçlü ve daha farklı biri olarak dönmek mümkün hale gelmiştir. Bir savaşçı olan Takeshi karakteri yeni düzende olan dünyaya karşı yapılan ayaklanmadan dolayı hapsedilir kurtulması içinse gerekli olan şey bir olayı çözmektir.

4. The Umbrella Academy (2019)

Doğaüstü 43 çocuğun doğmasıyla dizinin hikayesi başlar. Doğaüstü olan bu çocuklar aynı şekilde doğaüstü bir şekilde de doğarlar. Zengin bir girişimcinin 7 çocuğu evlat olarak alır ve “Şemsiye Okulu” olarak adlandırılan okulda onları yetiştirmeye başlar. Kötülükle savaşan bir okul olan “Şemsiye Akademisi” kısa zamanda sevgi kazanır.

3. The OA (2016)

Açılımı Original Angel (Orijinal Melek) olan dizi daha önce kaybolan ve 7 yıl sonra geri dönen Prairie Johnson’ın hikayesini ele alır. Sürprizlerle dolu olan bu hikaye sizi içine çekecektir. 2 sezondan oluşan bu diziyi bir oturuşta bitireceksinizdir.

2. The 100 (2014)

Nükleer savaştan sonra hep uzayda yaşayan 100 genç ilk defa Dünya’ya döner. Dünya’da çeşitli keşifler yaparak hayatta kalmaya çalışırlar. Dünya’ya geri dönmenin yanında uzayda yaşamaya devam eden ve kaynakları tükenen ailelerine haber vermek zorundadırlar. Dünya’ya gönderilen 100 gencin tamamı mahkumdur.

1. Atiye (2019)

Listemizi ülkemizden çıkan bir diziyle kapatıyoruz. Atiye bir ressamdır. Kendini bildi bileli aynı sembolü yapmaktadır. Bir gün haberler kendi çizdiği simgesinin insanlığın başlangıcı olan Göbeklitepe’de de olduğunu öğrenir ve Atiye Göbeklitepe’ye doğru yola çıkar. Aklında sürekli aynı soru olan Atiye bu gizemli sembolün sırrını çözmeye çalışır.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
albay

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend