Netflix Bazı Ülkelerde Yayın Kalitesini Yükseltti!

2 dakika


Karantina döneminde herkesin evden çalışması ve yoğun internet kullanımı durumundan dolayı hem multimedya aktarımı hem de farklı dosya transferlerinin oluşu gibi pek çok detay karşımıza çıkıyor. Netflix internete destek olmak için veri transferini biraz daha düşürme kararı almıştı. Artan yayın kalitesinden ziyade düşen yayın kalitesi görüntüleri fazla etkilememişti. Ama bu duruma dair de netflix kendine has bir tarzda çalışmalarını sürdürüyordu.

Sınırlı İlerleme Sınırlı Yaklaşım

Bazı ülkelerde genel olarak rade değerini düşüren Netflix, bu konuya dair durumların biraz daha toparlanmasına istinaden veri kalitesini tekrar eski haline getirip yükseltmeye devam ediyor.

Bit Rate değerinin arttığını söyleyen Netflix, paylaşımlara göre kalite yapısını da ön plana çıkarıyor. Bazı ülkelerde yayın kalitesinin 4K seviyesine çıktığını söyleyen Netflix, özellikle Almanya Danimarka ve Norveç gibi ülkelerde bu konuda oldukça hızlı bir ilerleme sağlamaya başlıyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada Netflix şunları söyledi: Kapasitenin artırılmasına yardımcı olmak için internet sağlayıcılarla birlikte çalıştığımızı lütfen unutmayın. Sadece son 1 ayda, normal kapasitenin 4 katını ekledik. Koşullar iyileştikçe bu sınırlamaları tamamen kaldıracağız”

Hangi platformların yayın kalitesi düşük?

Aslında bu konu gerçek manada kişileri etkileyen önemli bir konu. Bu yüzden de Mart ayında pek çok ülke bu konuya dair katı önlemler alıyor. Netflix dışında Youtube ve Amazon ve Apple gibi şirketler de bu duruma dair net bir seçenek ile karşımıza çıkıyor. Şirketler video akış kalitesini en iyi şekilde değerlendirirken sistematik yaklaşımları da kendi içinde değerlendiriyor diyebiliriz.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend