Mutlaka Görülmesi Gereken Ülkeler

2 dakika


Bazı ülkeler çok popüler olabilir, ama hepsi görülmesi gereken ülkeler değildir. Bazı ülkeler ise popüler değildir ama mutlaka görülmesi gereken ülkeler arasında yer alırlar.

Popüler olan ülkeler arasında özellikle bazıları ada ülkesi iken, bazıları ise küçük ama oldukça fazla kişiyi kendilerine çekebilecek olan ülkelerdir. Birlikte bu yaz olmasa bile gelecek yaz veya kış ziyaret edebileceğiniz ülkelere beraber bakalım. Bu yıl her 3 ayda bir kez gidebileceğiniz 4 ülkeyi paylaşıyoruz.

Şeyseller

Ada ülkesi olan Şeyseller adı ile bazılarına tuhaf gelse bile, mavi denizleri, mavi suları ile herkesin sevebileceği sıcak ülkelerden bir tanesi. Özellikle kızgın kumlarında uzun saatler boyunca D vitamini depolamak isteyenler, balayı çiftleri için tercih edilebilecek ilk ülkeler arasında geliyor. Ülkeye girişlerde zorluk çıkarılmamasına rağmen uzakta kalıyor olması biraz sorun gibi dursa bile uçakla her yere ulaşmak mümkün.

Maldivler

Sıcacık suları, kızgın kumları dışında tropikal lezzetleri ile adından söz ettiren Maldivler, özellikle de kısa süre içerisinde son 10 yıl içerisinde binlerce turist çekmiş olan ülkeler arasında yer alıyor. Sıcak kanlı insanlarının yanında, yüksek standartlarda hizmetler sunluyor olması ülkenin tercih edilmesinde en önemli sebeplerden bir tanesi.

Hindistan

1 milyardan daha fazla nüfusu olan, Taç Mahal gibi özel yapıları ile büyüleyen Hindistan herkesin 1 kez görmesi gereken ülkelerden bir tanesi. Ülke özellikle de ünlü yerleri, sokak lezzetleri gibi konularla gündem olsa da, bunun dışında çok değişik dinler ve kültürleri içerisinde barındıran ülkelerden bir tanesi.

İran

İran, pek fazla turist çekemeyen ülkelerden birisi olmasına rağmen, özellikle son yıllarda kültür açısından en önemli ülkelerden bir tanesi olarak görülüyor. İran’ı ziyaret edecekler kahve, hurma, yerel lezzetleri mutlaka tatmalı ve öyle geri dönmeli.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend