Mürekkep Balıkları Hakkında Şaşırtacak Gerçekler!

2 dakika


Mürekkep balıkları ile ilgili ne biliyorsunuz? Sadece mürekkep ürettiklerini mi? Öyleyse daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Mürekkep balıkları son derece yetenekli olmasalar bile özellikle daha fazla adlarından söz ettirebilirler.

Kavga Ederler

Başka balıklar ile kavgaya tutuşmak konusunda onlar son derece çevrik, güçlü ve gagaları sert olan balıklardır. Kısa süre içerisinde sert gagaları ile başta karides olmak çok sayıda deniz canlısını öldürebilecek durumdadırlar.

Mürekkepleri Kullanıldı

Uzun yıllar boyunca mürekkeplerinden yarar sağlanan mürekkep balıkları, özellikle bu sayede çok uzun yıllardan beridir yazım ve çizim alanında kullanılmaktadır. Mürekkeplerinin artık kullanılması konusunda çok az kullanıldığı bilinse bile bugün bile bazı bölgelerde mürekkep balıklarından elde edilen mürekkep sayesinde yazı yazılmaktadır.

Gizlenirler

Mürekkep balıkları kamuflaj özelliğine sahip durumdadırlar. Bu sayede tehditlerden kısa süre içerisinde kurtulabilirler.

%95 Dinlenirler

Mürekkep balıkları zamanlarının büyük bölümünü %95 oranında dinlenerek geçirirler. Bunun sebebi bilinmezken, üreme dönemlerinde ise kısa süreli atağa geçebilirler. Dişileri elde etmek için özellikle kısa süre içerisinde hızlı hareket eden mürekkep balıkları, elde ettikleri bu hızlı hareketin sonunda uzun süre dinlenirler.

Akıllıdırlar

Yapılan deneylerde 1 odaya 5 canlı karides, diğer odaya ise 2 canlı kariden kondu. Mürekkep balıkları her zaman 1. odayı seçtiler ve mürekkep balıklarının sayısal olarak başarı elde ettikleri ortaya çıkmış oldu.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend