MR Taramsı Bir Kişinin Nasıl İnsan Olduğunu Bilebilir Mi? Şaşırtıcı!

2 dakika


MR veya MRI. Açılımı manyetik rezonans görüntüleme-tarama olarak adı verilmiş olan, hastanelerde en çok kullanılan görüntüleme cihazları arasında ilk sıralarda yerini alan bir makina. Büyük, devasa görüntüsü şiddetli sesi ile tanınan MR cihazları artık eskisine göre çok daha sessiz, ancak boyut olarak hâlâ çok büyük cihazlar. İçerisinde yer alan çok yüksek güçlü mıknatıs sayesinde insanın tüm organlarını ve içini tarayan, bunu adeta en iyi şekilde uzman hekimlere gösteren manyetik rezonans hakkında bazı araştırmalarda yok değil.

Araştırmacılar, manyetik rezonans görüntüleme cihazının bir insanın nasıl birisi olduğunu, aklından geçenin ne olduğunun bilinmesinin mümkün olup olmadığı gibi soru işaretlerine yanıt aradılar.

Aranan bu yanıtın sonucu ise oldukça şaşırtıcıydı. MR cihazının insanın içerisini tararken manyetik bir mıknatıs gücü kulladığı, bu mıknatısın çevrede olan eşyaları bile çekecek kadar şiddetli güce sahip olduğu belirtildi.

Bu sayede insanın iç organlarının görüntülendiği, ancak insanın içerisinde organlarının hareketlerini gösterse bile düşüncelerini göstermek konusunda başarılı bir makina olmadığı açıklandı.

Nasıl Biri Olduğunu Göstermiyor

MR cihazının bir insanın nasıl biri olduğunu asla gösteremediği, bunun mümkün olmadığı, ancak MR cihazı ile bir insanın beyninin tam olarak taranmasının mümkün olduğu belirtildi.

MR makinasında özellikle bir insanın saatler boyunca kalsa bile ne düşündüğünün asla bilinemeyecek olduğu, makinanın yapılan araştırmalarda böyle bir özelliğinin olmadığına karar verildiği uzmanlardan oluşan araştırma ekibince doğrulandı.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend