MIT Araştırmacıları Transparan Tabakalar Üretti!

2 dakika


Transparan tabakalar teknolojik çiplerden tutun da hatlarına kadar pek çok alanda kullanılan bir ürün. Bu ürün yeni yeni kullanılmaya başlanıyor çünkü yeni üretilmeye başlandı. Bir milimetrenin bir milyonda biri kalınlığı olarak karşımıza çıkan bu tabaka, MIT araştırmacıları tarafından üretildi ve bu süreçte de büyük bir detay yaratıldı.

Teknoloji ilerledikçe ön plana çıkarılan çalışmalarda hikayeler sürekli değişiyor. Daha ince, daha sakin ve daha hassas, daha hafif, daha transparan ürünler için kullanılacak olan transparan tabakalar, çok fazla tercih edilebilir.

Katmanlar ara katmanlarla birlikte kullanılıyor. Bu yüzden de MIT ekibi ile ilgili olarak seçimlerin ve beklentilerin tamamını ön plana çıkarıyor ve güncel bir seçenek yaratıyor. Elektrik ve mekanik özellikleri ile karşımıza çıkan bu plakalar, kişisel beklentileri de ön plana çıkarıyor. Tampon metaryel kullanımı olarak sunulan bu ürün, özellikle mikroelektronik alanında büyük bir artı yaratıyor.

Tedarik zincirinin olmazsa olmaz yerinde yer alan ve bu konuda karşımızda bulunan seçenekleri ön plana çıkaran MIT, kişisel beklentileri de kendi içinde değerlendirmeye devam ediyor. Araştırmacıların bu konuda ön plana çıkarılan bu ürünlerin neredeyse bedavaya üretildiğini söylüyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend