Markalar Batıyor Mu? Huawei’ye Kötü Haber!

2 dakika


Huwaei bazı konularda kötü haberler alıyor gibi görünüyor. Bilindiği üzere ABD üzerinde başlayan çalışmalar son dönemlerde Trump ile birlikte başlayan ambargo süresi 1 yıl boyunca uzatılmıştı. Bu yüzden de bazı konularda kısıtlamalar artmıştı. Kirin işlemcili akıllı telefon modelleri için bazı sorunlara sebep olacak olan bu durum, Huawei ile ilgili kirin işlemcileri de tehlike altına alıyor.

Tehlikeli işlemciler yüzünden bazı sorunlar yaşan Huawei, kendi işletim sistemini üretmeye kadar gitmişti. Bu cihazlarda Google servislerini kullanabilecek ve daha etkili bir çalışma yapabileceksiniz. Geç kalmayın ve sizler de bu güncel seçeneklere ulaşmanın keyfini sürün.

Bu bağlamda hem yazılım sorunlarına hem de işlemci meselelerine yoğunlaşan Huawei, bazı cihazlarında Google’ın servislerini kullanabiliyor. Zira ilgili modellerin ambargo kararından önce üretilmesi ve bu ambargo kararından etkilenmeyen işlemcilerin kullanılması, Huawei’nin uğradığı zararı azaltmıştı.

Huawei yeni güncellemelere girişebilir!

Ticaret anlaşmaları ve yazılım ürünleri konusunda zor durumda olan Huawei, her alanda kendi bağımsızlığını ilan etmek istiyor. Bu bağlamda ABD’li Qualcomm ile çalışmayı bırakan Huawei, işlemci konusunda kendi geliştirme birimi olan HiSilicon’dan yararlanıyor.

Fark edileceği üzere gücünü Snadpragon işlemcilerinden alan Huawei modellerinin yerini Kirin işlemcilerinden beslenen Huawei modelleri aldı. ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni kurallar, Huawei’yi yakın gelecekte işlemcisiz bırakabilir.

Bu kurallara bakılırsa Huawei’nin gelecekte üretmeyi planladığı akıllı telefonların akıbeti belirsiz. Bundan böyle ABD’li şirketlerin yarı iletken teknolojilerini ve işlemci tasarımlarını Huawei’ye, HiSilicon’a ve bu iki markaya bağlı olan kuruluşlara satmadan önce lisans alması gerekecek. Buna benzer ticari faaliyetlerin de bu düzenlemeye bağlı olduğu bildirildi.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend