Kozmetik Sektörünün Sizden Sakladıkları!

2 dakika


Kozmetik sektörü her geçen gün daha fazla büyümeye devam ediyor. Birçok yeni şirket yeni kozmetik ürünler üretiyor ve teknoloji sayesinde yeni yeni şirketler internet üzerinden satışlarını git gide daha da fazla hızlandırmayı sürdürüyor.

Bugün kozmetik sektörünün insanlardan sakladığı bazı gerçekler ise, aslında bilinmesi durumunda bile insanlar tarafından kabul görmüyor ve kozmetik şirketleri bu sayede para kazanmayı sürdürüyor.

Önemli Olan Marka Değil, Hammadde Oranıdır

Bazı markalar vardır ki bir göz kremini 100 dolar fiyatla satar ve içerisinde gözaltı morluğunu engelleyecek, renk açıcı hammadde dışında başka hiçbir madde yoktur. Aynı zamanda bir marka vardır ki 10 dolara aynı hammadde içeriğini 10 dolarlık krem olarak satar. Bu sebeple her pahalı kozmetik ürünün en iyisi olamayabileceğini, mutlaka hammadde içeriği ile satış yapan firmaların tercih edilmesi gerektiğini unutmayın. Örneğin The Ordinary markası hammadde içeriği ile satış yapmaktadır ve ürünlerinin içeriğini direkt hammadde içeriği olarak yazmaktadır.

En İyisi Diye Bir Şey Yoktur

Her insanın cildi farklıdır. Kozmetik sektöründe bundan dolayı her tip cilt için farklı ürünler üretilir ve satışa sunulur. Bir arkadaşınıza çok iyi gelen krem, size iyi gelmezse bu markanın suçu değil, sizin yanlış ürün seçmenize bağlıdır. Bazı markaların ürünleri ise üretimden kötü olduğu için buna da dikkat etmek gerekiyor.

Evde Yapılacak Ürünler Etkisizdir

Evde yapılacak olan maske ve benzer ürünler cildinize kısa süreli iyi görünüm katabilir. Ancak, özellikle yumurta ve şeker gibi ürünler ile yapılan maskeler, karışımlar cildinizdeki gözeneklerin tıkanmasına, buna bağlı olarak yağlanma artışına ve buna bağlı olarak sivilceler ve lekelere sebep olabilir.

Gerçek Kullanıcı Yorumları

İnternette birçok kozmetik markası son dönemde internet sitelerinde paralar ödeyerek kendilerine sahte yorumlar yazdırmaya başlamış durumdadırlar. Ürünü satın alan kullanıcıların yorumlarına satış yapılan internet sitesi yerine Google’da farklı internet sitelerinde arama yaparak bakmak ürün hakkında daha iyi bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend