Koronavirüsü Fırsata Çeviren Hackerlar Bu Yöntemle İnsanı Dolandırıyor!

2 dakika


Siber güvenlik firması Check Point Research tarafından yapılan bir çalışma hepimiz için bir analiz oluşturuyor. Bu rapora göre insanlar için değişken bir çalışma oluşturuldu ve bir nevi söz konusu bu durum hackerler tarafından kötü bir amaçla kullanılıyor. Raporda kötü amaçlı yazılımların bu tür video konferans bağlantılarına ulaştığını rahatlıkla görebiliyoruz.

Milyonlarca kişinin bu günlerde karantina konularında yaşadığı sorunlar, farklı yazılımlarla birlikte karşımıza çıkarılan bu sonuçları ortaya çıkarmaya başlıyor. Zoom, Microsoft Teams gibi konferans görüşme yöntemleri herkes için bir yapı ve farkındalık oluştursa da talepler yükselince hackerlar da doğrudan buraya yoğunlaşmış durumdalar.

Bu yüzden de hem toparlamak hem de ilerlemek için kötü niyetli kişiler karantina konusunda da farklı bir çalışma mantığı oluşturmuş diyebiliriz.

Bu tür kötü amaçlı alan adları, kişisel bilgileri çalmak veya bir kullanıcının bilgisayarını hedeflemek için tasarlanmış kimlik avı saldırılarında kullanılabiliyor. Bu noktada araştırmacılar, sahte bir şekilde Microsoft Teams’ten geldiği iddia edilen bir kimlik avı e-postasında yer alan böyle bir alan buldular. Eğer bu bağlantıya tıklansaydı, kullanıcı yanlışlıkla kötü amaçlı yazılımı indirmiş olacaktı. Kötü amaçlı yazılımlarla ilgili olarak ön plana çıkarılan bu durumlar, hepimiz için bir önem oluşturuyor. Bu yüzden de markaların ve raporların detaylarına dair de çözümleri görebiliyorsunuz.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend