Korku Filmleri Hakkında Daha Önce Duymadığınız Gerçekler

2 dakika


Korku filmlerini sadece izliyor, zaman zaman ise nasıl bu kadar korku veren sahnelerin çekildiğini merak eder dururuz. Korku filmleri özellikle 3 harfliler ile ilgili olmayan farklı kategorilerdeki yabancı korku filmleri yüzlerce saat süren çekimler sonucunda vizyona girer. Bazı korku filmlerinde sahnelerin hazırlanması için günler, haftalar süren hazırlık süreci gerekli olabilirken, bazılarında ise milyonlarca dolar değerinde sahne efektleri alınmak zorunda kalabilir.

Yansıtma Çok Kullanılır

Korku filmlerinde aynadan yansıtma özellikle çok kez kullanılır. Özellikle aniden çıkan hızlı efektler için hızlandırma programları aracılığı ile kişi normal çekimde normal hızda oradan geçerken çekim esnasında çok yavaş geçmek zorunda kalabilir. Bilgisayar programı üzerinden kişinin o aradaki geçisi ardından hızlandırılır ve kısa süre içerisinde bu sahne ile ilgili işlem tamamlanmış olur.

Asla Gerçek Sesler Kullanılmaz

Korku filmlerinde çıkan korkutucu sesler, özellikle uğultu sesleri bile gerçek değildir. Mağarada bir anda bağıran oyuncunun sesi aslında bilgisayar programından yapılan sestir. Mağarada bağırıyor gibi görünse bile mağaradaki ses çok fazla yansıyacağı için daha çok ses kayıt sistemi üzerinden alınan o sahneye uzun bağırma sesi düzenlenerek filme eklenir.

Makyajlar Saatlerce Sürer

Özellikle yüksek bütçeli korku filmlerinde zombi gibi karakterlerin makyajları saatlerce sürer. Bunun sebebi seyirciye gerçekten korku verebilmek, ve seyirciden gerçekten tam puan alıp işi gerçekten iyi yapma isteğidir.

Korku Filmleri Daha Çok İzlenir

Dünyada en çok izlenen film kategorisi arasında korku filmleri ilk sırada gelen kategoridir. Korku filmlerine bu kadar ilgi olmasının sebebi daha çok insanın filme odaklanma isteği, daha fazla kategori olarak seviliyor olmasıdır.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend