İnterpol Siber Saldırılara Çözüm Olarak Kampanya Başlattı!

2 dakika


Günümüzün belki de en çok karşımıza çıkan olaylarından birisi şu sıralar maalesef ki Covid-19 korona virüsü oluyor. Bu yüzden de siber tehditler artmaya devam ediyor. Bu tarz durumlar üzerine INTERPOL tarafından yeni bir kampanya başlatıldı ve koronavirüsü konusunda insanların beklentisine dair yeni çözümler üzerinde düşünülmeye başlandı. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya oldukça talep gördü diyebiliriz. Küresel bazda karşımıza çıkan bu kampanyalar herkes için farklı bir yaklaşım ve durum oluşturuyor diyebiliriz.

Koronavirüs nedeniyle başlatılan kampanyanın ismi de #WashYourCyberHands etiketi ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu yüzden de siber güvenlik hakkında farkındalık yaratılmaya devam ediliyor. Yeni normallere uygun bir şekilde yeni çözümler geliştiren İnterpol, bu duruma dair nasıl bir çözüm üretecek tam olarak bilmiyoruz.

Koronavirüsü konusunda bütün dünyadaki kuruluşların ve çalışanların farklı bir şekilde yeni bir çalışma yapısına ulaşması, uzaktan çalışma durumlarını da etkiliyor diyebiliriz. Buna karşılık vermek adına da küresel güvenlik kurumlarının yaklaşımları ön plana çıkıyor diyebiliriz.

Interpol Bu Konuda Herkesi Duyarlı Olmaya Çağırıyor!

Kampanya ortaklarından pek çok konuda destek gelmeye devam etti. Trend Micro isimli şirket, bu konuda yaptığı destekte işletmelerin ve özellikle evden home Office çalışanların güvende olmadığını öne sürdü. Bu yüzden de veri raporlarını bu konuda etiketlerle duyurmaya devam etti. #WashYourCyberHands etiketi ile yaşanan bu sıkıntılar sosyal medya ile paylaşılarak insanlara duyurulmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Bu sayede ortalama sorunlar ve pek çok dolandırıcılık yöntemi üzerine de kafa yoruluyor olacak. Çevrimiçi dolandırıcılık, oltalama  taktiği ve pek çok farklı taktik ile bu dolandırıcılık sürekli yapılıyordu. Artık bu duruma dair müsait bir çözüm organize edileceği için de kişisel bir hizmet ön plana çıkarılacak gibi görünüyor. Peki ama durumlar nasıl ilerleyecek dersiniz?


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend