İnternetten Alışveriş Yapıp Salatalık Çıkmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

2 dakika


Artık internet çağında yaşıyoruz. Her olay, herkes, her şey internete bağlı. Devlet daireleri bile artık internet ile çalışıyor. Randevu almadan hareket etmek bazı kurumlarda mümkün olmadığı gibi internet üzerinden randevu almak günden güne daha fazla insanın alıştığı bir olay haline gelmekte.

Ancak internetin iyi yanları çok fazla olsa da, bazı kötü niyetli insanlar interneti kendileri için iyi, başkaları için kötü yönde kullanabiliyorlar. Bir ürün aldığınız zaman aynı ürünün gelmesini beklerken, yeni internet kullanıcıları bazı spam siteler tarafından dolandırılabiliyorlar.

Mutlaka Güvenilir Site Olmak Zorunda

Hepsiburada, N11, GittiGidiyor, Amazon gibi internet siteleri bilindik alışveriş siteleri iken, farklı internet siteleri de güvenilir olabilir. Özellikle markaların kendilerine ait internet siteleri en güvenilir siteler olmaktadır. Yeni kullanıcılar özellikle güvenilir internet sitesinden alışveriş yaptıklarından emin olmak için bu siteleri tercih edebilecekleri gibi, bir siteden alışveriş yapmadan hemen önce o site ile ilgili araştırma yapmaları önerilir.

Referans Yorumlar Doğru Mu?

Eğer bir internet sitesinde referans yorumlar hep olumlu ise ve hepsi arka arkaya aynı tarihlerde girilmiş ise bu durumda biraz şüphe edin.

Her Yerde 10.000 TL İse Bir Farklı Yerde 9.000 TL Olmaz

Her yerde yüksek fiyatla satılan bir ürün diğer yerde %50, hatta %90 indirimle satılıyor ise bilin ki kandırılmaya adım adım gidiyorsunuz. Bir ürünün fiyatı her yerde aynı olmasa bile çoğu pahalı ürünün fiyatı en fazla %2 kadar esneyebilir. Fiyat her zaman en doğru güven unsurudur.

SSL Kontrolü

Bir internet sitesinin tasarımı bozuk duruyorsa, SSL bulunmuyorsa ve sadece afiş konulduysa bu durumda oradan derhal kaçın, kandırılmaya adım adım ilerliyorsunuz demektir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend