İnternet Bir Anda Yok Olsa Olabilecekler

2 dakika


İnternet bir anda ortadan kaybolsa, yok olsa neler olurdu? Bu konuda teknik açıdan değil, işin eğlenceli kısmından bakmak daha doğru olabilir. İnternetin bir anda yok olması durumunda olabilecekler konusunda her zaman soru işaretleri vardı. Bu soru işaretleri özellikle çok ciddi tedirginlikler yaratıyor olsa bile henüz bu tür bir durumda neler olacağı bilinmiyor.

Ancak internetin yok olmasının dünyada corona virüsünden daha kötü etkileri olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Fenomenler İflas Ederdi

Tek başarısı fenomen olarak para kazanmak olan o kadar çok insan var ki… Bunların hepsi bir gecede iflas eder, borçlarını ödeyemez hale gelirlerdi. Başkalarına ulaşacak farklı bir araç olmamasından dolayı konser ve tanıtım düzenlemeleri de yapamayacaklarından, yapsalar bile dikkat çekmeyecek olduğu için katılım olmayacağından dolayı iflas bu kişiler için kaçınılmaz bir son olurdu.

WhatsApp Gruplarında Kriz

WhatsApp geyik grupları başta olmak üzere tüm WhatsApp gruplarında büyük bir kriz yaşanırdı. Kullanıcılar ne yapacak olduklarını bilemez, başka ulaşım araçlarını denerlerdi. Ancak sonucunda ise WhatsApp’a ulaşamayacakları için sinir krizi geçirerek hastaneye kaldırılanlar olurdu.

Ya Instagram?

Instagram’a bağlı hayat yaşayanlar ölmekten beter hale gelirlerdi. Bunun sebeplerinden bir tanesi bu insanların günde 55 bin bilmem kaç bin kez Instagram’a giriş yapıyor olması ve Instagram olmadan yaşamlarında herhangi bir parçanın yeri olmamasına dayanıyor.

SMS Paketleri Rekor Satardı

SMS tek alternatif kalacağından dolayı yazılı mesaj paketleri yani SMS paketlerine rekor ilgi artışı olur, telekom devleri 1 gecede milyarlarca dolar kazanırlardı. Ancak bu aynı anda hatlara yüklenmeye sebep olacağı için hatların çökmesi ve SMS’lerin tüm dünyada karşı tarafa gitmesini engelleyecek bir adım olurdu.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend