İnsan Vücudu Hakkında Gerçek Olmayan Şaşırtıcı İddialar

2 dakika


İnsan vücudu ile ilgili bazı iddialar ortaya sürekli sık aralıklarla atılıyor. Özellikle insan vücudunun yenilendiği, içerisinde barındırdıkları ve benzer konularda aslında asla bilimsel bir payı bile bulunmayan, doğru olmayan bilgiler zaman zaman bilgisiz insanların inanmasına sebep olabiliyor.

Türlü türlü bilgi internet üzerinde dolaşıyor ve milyonlarca vatandaş bu bilgileri okuyor. Türkiye’de özellikle internet üzerinde dikkat çekmek, para kazanmak ve benzer amaçlar ile bu tür yayınları yapanların sayısının son 10 yıl içerisinde rekor düzeylerde artış yaşadığı biliniyor.

Vücudumuzda Bakteri Böcekleri Var

Bakteriler bir böcek değildir. Vücudumuzda iyi birçok bakteri olduğu kadar, kötü bakteriler vardır. Ancak bunları temizlersek ölümle karşılaşmamız mümkündür. Çünkü bunları temizlemek için tüm parçalarının yok edilmesi gerekir. Bu bakteriler yaşamamız için gereklidir.

7 Yılda Bir Kez Yenilenir

İnsan vücudunun 7 yılda 1 kez yenilendiği iddiası doğru değildir. İnsan vücudu ömür boyunca asla yenilenmez. Ancak cildimiz zaman zaman hasar aldığında bunu antikorlar ile yeniler ve bunu yaparken özellikle de kısa süre içerisinde bunu gerçekleştirir.

Vücudumuzda Organ Olmasa Bile Yaşarız

Asla! Eğer vücudumuzda beyin, kalp gibi organlar olmazsa yaşamak mümkün olmaz. İnsanlar bazı organlarını kaybettiklerinde yaşarlar. Böbrekler, apandisit, mide gibi organlar kaybedilse bile yaşamak mümkündür. Ancak hayati organlar kaybedildiğinde yaşam sona erer. Hayati organların özellikle çalışması sayesinde yaşam devam eder, durduğunda ise tamamen yaşam süremizin sonuna geliriz ve hayatımız bir anda sona erer.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend