İngiliz Kraliyet Ailesi Hakkında Bilinmeyenler

3 dakika


Akşam Yemeklerinin Resmi Havası

Öğleden sonra günlük normal kıyafetleri ile şömine başında oturur çay içerler ve sonra akşam yemeği için çıkıp üzerlerini değiştirirlermiş. Akşam yemeğinde balo giysileri gibi giysiler ile otururlarmış. Yemeğin sonunda da bir gaydacı masa etrafında dolaşırmış.

Prenses Diana’nın Diyeti

Aşçılarının dediğine göre Prenses Diana aşçısına, sen bütün yağların icabına bak, karbonhidratları ben spor salonunda vereceğim demiş. O günden sonra her şey değişmiş ve aşçıları sağlıklı yemekler pişirmeye başlamış. Diana Saray’dayken bulimiasından kimsenin haberi yokmuş, herkes sonradan anlamış. Balığı, biber ve patlıcan dolmasını severmiş. Dana eti asla yemezmiş.

Prens Philip, yemeklere gelirken giydiklerine hiç önem vermezmiş. Hatta bahçıvan zannedildiği oluyormuş.

Balmoral Kalesi

Kraliyet ailesinin İskoçya’da bulunan yeşillikler içinde, derin nefes alabildikleri yazlıkları vardır. Ve orada her zaman olduğu gibi davranmazlar. Ana Kraliçe de yemeğe katılacaksa Balmoral’da oldukları zaman akşam yemekleri 8.30’da yenirdi. Ama Kraliçe’ye yemeğin 8.15’te olacağını ve en son inenin de kendisi olacağı söylenirdi. Diğer herkese gerçek saatinde söylenirdi. Çünkü Ana Kraliçe’nin her zaman geç ineceği bilinirdi.

Kraliçe ve Saklama Kabı

Kraliçe denince her ne kadar insanın aklına altın tabaklar, kaşıklar gelse de bazen Balmoral’da iken Kraliçe meyveleri sarı plastik saklama kabından yerdi. Elmas bezeleri bir tabağı da vardı. Üzerinde üç tane altından at olan mermer bir tabaktı. Yakutlar, elmaslar, safirler, zümrütler ile bezeliydi. 30 küsür sene önce değeri beş yüz bin sterlindi.

Harry ve William

Aşçının anlattığına göre, bir gün Prenses mutfağa girip aşçıya, yemeği iptal etmesini çünkü çocukları hamburgerciye götüreceğini söylemiş. Aşçı kendisinin de hamburger yapabileceğini söyleyince Prenses, çocukların asıl istediğinin hamburgerden çıkan oyuncak olduğunu söylemiş.

Kraliçe Bitter Çikolataya Bayılırdı

Kraliçe, çiftlikte yetişen her şeyin malzeme olarak kullanılabileceği yemekleri severek yerdi fakat bitter çikolataya ayrı bir düşkündü. Ona göre bir çikolata ne kadar koyuysa o kadar güzeldi. Buckingham Sarayı’nda, Kraliçe’ye üç dört gün öncesinden özel bir mönü gönderilir ve onun buradan seçtiği yemekler pişirilirdi. Kraliçe bu mönüye sıkı sıkı bağlıdır.

Philip ve Charles’in Organik Yemekleri

Saray’ın aşçısının anlattığına göre, bir gün Prens Philip mutfakta iki tane sepet gördü. Harrods sepeti mi? Diye sordu. Prens Charles’in yetiştirdiği organik sebzeler ve meyveler olduğunu duyuncada, organikmiş demiş kafasını sallamış ve çıkmış.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
1
harika
mükemmel mükemmel
1
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
1
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend