İlginç Adet: Bebek Tuzlama

2 dakika


Türkiye’de bazı bölgelerde aileler bebeklerini doğduktan itibaren 40. gün veya daha farklı bir zaman diliminde tuzlayabiliyor. Bunun sebebi bebeğin gelecekte teninin kötü kokmaması, ter sorunu yaşamaması ve üzerindeki mikroplardan arındırılması sebep olarak gösteriliyor.

Bu işlem süreci boyunca bebek yüksek miktarda tuz ile temas etmiş oluyor ve uzmanlar bu adetin artık kalkması gerektiğini, bebeklerin tuzlanması veya benzer eylemler ile cildine müdahale edilmesinin asla doğru olmadığına işaret ediyorlar.

Bebek Tuzlanır Mı?

Hayır! Bebekler yüksek miktarda tuza maruz kaldıklarında ciltlerinde yanma ve benzer sorunlar olabilir. Zaten yenidoğan çok hassas olduğu için tuza yatırılması, üzerine tuz atılması veya suya tuz atılarak kırklanması adı verilen bu işlemin yapılması doğru değildir.

Bebeğin teninin kokusu veya ter kokusunu asla engellemez, mikropları gidermez.

Bebek Tuzlamak Tehlikeli Mi?

Bebek tuzlamak adı da verilen bu işlem bebekte kanama, kusma ve cilt üzerinde yanıklar ile ölümcül sonuçlar yaratabilecek güçtedir. Bebek tuz dolayısı ile çok fazla sıvı kaybedebilir ve ölebilir. Özellikle cilt üzerinde yaşanacak kılcal yanıklar bebeğin mikrop kapmasına sebep olarak çok ciddi yanıklar oluşturabilir.

Bebeklerin tuzlama adı verilen bu işlemde cinsel organlarının bulunduğu bölgeler ile anüs kısmının çok fazla yanması mümkün görülmektedir. Bu sebeple bebeklerin uzun süre boyunca bu işlemden dolayı ağlayabilecekleri, tuzun yakıcı etkisinden dolayı bebeklerin bir süre boyunca bile olsa idrar ve kaka problemleri yaşamasının mümkün olabileceği belirtilmektedir.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
admin

tamsayfa.com kurucusu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend