İkizler Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

10 dakika


Zodyak’a ait 12 burçtan üçüncüsüdür. İkizler burcunun döngüsü 21 Mayıs ve 20 Haziran tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda gezegeniniz olmasa bile yıl boyunca tüm gezegenleri dolaşarak İkizler burcunun rüzgârlı enerjisi ortaya çıkarır.

İkizler Burcu Özellikleri (21 Nisan – 20 Mayıs)

 • Sembolü: İkizler
 • Elementi: Hava
 • Günü: Çarşamba
 • Uğurlu Sayıları: 5,7
 • Rengi: Sarı ve Açık yeşil
 • Yönetici Gezegeni: Merkür
 • Uğurlu Taşları: Akik, Topaz, Sitrin, Turmalin, Akuamarin
 • Olumlu Özellikleri: Etkileyici, işi bilen, akıllı, alımlı, maceracı
 • Olumsuz Özellikleri: Dengesiz, fevri, ikiyüzlü, depresif, yargılayıcı
 • En Sevdiği Şeyler: Kitaplar, müzik, sohbet, kısa geziler, dergiler
 • Nefret Ettiği Şeyler: Kısıtlanmak, yalnız olmak, geleneksel tarzlar, dar görüşe sahip insanlar, sessizlik, otorite
 • Gizli Tutkuları: Her şeye bir cevap bulabilmek
 • Güçlü Yanları: Sevecen, kibar, meraklı, zeki, yeni fikirlere açık, uyumlu
 • Zayıf Yanları: Tutarsız, kararsız, gergin

İkizler Burcunun Kişisel Özellikleri

Burçlar üç farklı kategoriye göre ayrılır. Değişken, sabit, kardinal(öncü) burçlar denir. Balık burcu da bu dört değişken burcun içerisinde yer alır. Diğer değişken burçlar İkizler, Yay, Başak’tır. Değişken burçlar mevsimleri bitiren burçlardır. Her mevsimden birer ders almışlardır. Her güzel şeyin bir sonunun olduğunun farkındadırlar ve görevleri de etrafındaki herkesi mevsim değişikliğine hazırlamaktır. Diğer burçlara göre daha bilgilidirler. Değişimlere daha kolay bir şekilde aya uydururular. Karşılaştıkları durumlarda bukalemun gibi renk değiştirerek uyum sağlarlar. Ayrıca Zodyak’ta düzelten burçlardır. Kardinal öncü burçlar planı öne sürer, sabit burçlar planı uygular, değişken burçlar ise son rötuşları kontrol ederek tamamlar.

Hava elementine sahip ilk burç İkizler burcudur. Değişim ve iletişim rüzgârlarını aşlatır. Büyük ve yaratıcı bir görevdeşlik kurarak, insanları iletişime geçirir. İkizler burcu gezegen döngüsü içinde iken hepimiz daha çok sosyal olur ve daha çok iletişim kurarız.

İkizler burcunun enerjisi hızlı ve oldukça acelecidir. İletişimi yöneten İkizler burcu, espriye, kelime oyunlarına ve devamlı sohbetlere bayılır. Gezegen geçişleri sırasında beyni durmadan çalışır ve sosyalleşmek adına en uygun zamandır. Ayrıca dilimiz açılır, konuşma kabiliyetimiz artar. Kendimizi arkadaşlarımızla tek bir konu hakkında bile saatlerce konuşurken bulabiliriz.

İkizler burçları bir çocuğun masumiyetine sahiplik yapar. Akrabalarını, bebekleri, kardeşlerini büyük bir şefkatle sever. Tamamen farklı kişiliklerde ve inançlara sahip insanlarda ayrım yapmaz, herkesi eşit sever. Kendilerini kardeşleri ya da dostları için feda edebilirler.

Hem etkileyici hem de zeki olan İkizler burcu, iki farklı kişiliğe sahiplik yapabilir. Hangisiyle ne zaman karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Sosyal, arkadaş canlısı ve dışa dönük olsalar da zaman zaman ciddi bir tavır takınabilirler.  Aniden huzurları kaçabilir, huysuzlaşabilirler. Ayrıca son derece meraklıdırlar. Bir işi yaparken bile, bu işe yeteri kadar vakti olmadığını düşünürler. Zamanı yönetmeyi beceremezler.

İkizler Burcu Fiziksel Özellikleri

Vücut Tipi

İkizler burçlarının fizikleri oldukça iyidir. Bedenleri şekilli ve boyları uzundur. Kolları ve bacakları uzun olur. Hızlı metozbolizmaya sahip oldukları için ince bir vücutları vardır.

Yüz Şekli

Koyu kumral ten rengine sahiptirler. Gözleri yuvarlak ve kahverengidir. Burunları da hafifi uzun ve şekillidir. Gözleri oldukça keskindir ve uzağı çok net görebilirler. İnce ve uzun yüze sahiptirler.

Cinsiyete Göre İkizler Burcunun Özellikleri

İkizler Burcu Kadını

İkizler Burcu Kadını

İkizler Burcu Kadını – Aşk

İkizler burcu kadınlarını sapyoseksüel olarak tanımlayabiliriz. Keskin ve kıvrak bir zekaya çekici bulurlar. Tatlı ama şapşal bir sevgili onlar için ideal değildir. Yaptığı kelime oyunlarını, ince esprilerinin kavrayabilecek birini ister.

İkizler Burcu Kadını – Cinsellik

Flörtüz bir tavra sahip olan İkizler kadını, iletişimi sever. Asla utangaçlık yapmaz ve seks sırasında oyunlardan hoşlanır. Heyecan verici fantezileri gerçekleştirerek farklı kişiliklere bürünürler.

İkizler Burcu Kadını – İlişkiler

Zeki İkizler kadını için fikir birliği sağlanması son derece önemlidir. Tartışma sırasında ondan kaçınmalısınız çünkü şeytanın avukatı rolüne bürünebilir. Esprilerini karşılık verilince mutlu olurlar. Ayrıca tüm gece boyu sizinle sohbet edebilirler. Her zaman kendilerine konuşacak bir konu bulabilirler.

İkizler Burcu Kadınının Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Alışveriş yapmayı ve kendilerini sürekli olarak yenilemeyi severler. Pahalı ya da havalı şeyler almaya gerek duymazlar ve genellikle aldıklarını ikinci el dükkanlardan, bit pazarlarından ya da kermeslerden satın alırlar. Etrafına karşı oldukça cömert davranırlar. Sevdikleriyle paylaşmayı severler.

İkizler Burcu Kadınına Ne Hediye Alınır?

İkizler burcu kadınına hediye almak için çok düşünmenize gerek yoktur. Genellikle sıra dışı şeylerden, eski eşyalardan, rastgele hediyeliklerden hoşlanırlar. Onları mutlu etmek için hikayesi olan küçük bir hediye dükkanına götürmek harika olacaktır.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler Burcu Erkeği – Aşk

İkizler erkeğinin olması oldukça kafa karıştırıcıdır. Değişken tavırları ve kıvrak zekası ile sizi alt üst edebilir. Evde sakince oturmayı sevmeyen biri iseniz, İkizler erkeği size uygun bir ortak olabilir. Çünkü erkekleri oldukça sosyal ve arkadaş canlısıdır.

İkizler Burcu Erkeği – Cinsellik

İkizler erkeğini kendinize bağlamak için onu zekânızla alt etmelisiniz. Kıvrak bir zekâya sahipseniz onu kolayca av haline getirebilirsiniz. Cinsellik konusunda ise farklı ve yaratıcı düşüncelere sahip İkizler burcu ile yeni şeyler denemeye hazırlıklı olmalısınız.

İkizler Burcu Erkeği – İlişkiler

Sürekli meşgul olan İkizler erkekleri ile plan yapmak oldukça zorlayıcı olabilir. Sizinle sürekli iletişim kuramayabilirler.  Ayrıca tek iletişimde olduğu kişi de siz olmayabilirsiniz. Aynı anda birden fazla kişiyi idare etme kapasitesine sahiptirler. İnsanların kalbini kırmak için değil de, gerçek hayatın farkına varamadıkları için böyle davranırlar.

İkizler Burcu Erkeğinin Sevdiği ve Sevmediği Şeyler

Sürekli hareket halinde bulunurlar ve seyahat sırasında bile koltuklarını değiştirip dururlar. Kıvrak zekâsını bu şekilde meşgul etmeye çalışırlar. Bu zekâya sahip oldukları için de kafa karıştırıcı filmler, kitaplar ve oyunlarla ilgilenmeyi severler. Özellikle de ters köşe yaptıran filmleri ve sürekli insanı merak içinde bırakan gerilim filmlerini severler.

İkizler Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Zodyak’ta bulunan burçlar arasından en kolay hediye alınanı İkizler burcudur. İkizler burçları gündemi takipler ederler. Bu yüzden yeniliklere ve gelişmiş teknolojiye bayılırlar. Pahalı hediyeler almaktansa, küçük ve manevi değeri olan hediyeler almak onlar daha çok mutlu edecektir. Kitaplar her zaman onlarda ayrı bir yer tutar. Sevdiği bir dergiye abonelik ya da sevdiği bir kitapçıdan hediye kartı almak da onları çok mutlu edecektir. Beraber zekânızı konuşturmak için de yapboz, kelime kartları gibi oyunlar satın alabilirsiniz.

İkizler Burcunun Diğer Burçlar ile Uyumu
İkizler Burcunun Burçlarla Uyumu

İkizler Burcunun İyi Anlaştığı Burçlar

 • Terazi – İkizler Uyumu

Güzel bir birliktelik yaparlar. Aralarında kıskançlık olmaz. Entelektüel, sosyal ve bol iletişimli ortamda takılırlar. Cinsellik konusunda birbirleriyle uyumludurlar. Bu iki burcun birlikteliği uzun süreli, samimi ve yalın olacaktır.

 • Kova – İkizler

Kova ve İkizler burçları eğlenceli burçlardır. Her ikisi de farklı şeyler denemeyi severler. Bu yüzden de birliktelikleri eğlenceli ve devamlı olur. İtkisi de insanlarla iletişim içinde olmayı ve sosyal olmayı sever. Bu sayede ilişkileri hem aşık hem de arkadaş gibi olabilir.

 • Koç – İkizler

Bu beraberlik hareketli ve oldukça enerjili olur. Her iki burçta enerjilerini göstererek yarışırlar. İkizle burcu Koç burcunun istediği övgülere ona sarf edebilir. Bu durum aralarındaki bağı kuvvetlendirebilir. Her ikisi de öğrenmeye hevesli ve bilgiye aç oldukları için iyi anlaşabilirler.

İkizler Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

 • Balık – İkizler Uyumu

Balık burçları duygusallıkları ile bilinirler. Bu yüzden İkizler urcunun zaman zaman gelen umursamaz tavırları onları incitebilir. Eğlenceye düklün olan İkizler burcu, evde takılmayı seven Balık burcunu sıkıcı bulabilir. Bu iki burcun ilişkileri güvensizlikle ya da iletişim sorunu yüzünden son bulabilir.

 • Başak – İkizler

Her iki burcunda hayatı yaklaşımı aynıdır fakat iyi anlaşamazlar. Başak burcunun titizliği İkizler’i irite edebilir. Ayrıca Başak burçları eleştirel özelliği yüzünden İkizler’i kendinden uzaklaştırabilir.

 • Akrep – İkizler

Akrep burcu sürekli olarak kendini gelişmek ister. İkizler burcu da eğlenmek, sosyalleşmek ve dışa dönük bir hayat yaşamak ister. İkizler hayata daha çok yüzeysel yaklaştığı için iyi anlaşamazlar. Katı kurallara sahip olan Akrep’i bu durum rahatsız eder. Ancak birbirleri ile geçinmenin bir yolunu bulabilirse, devamlılık ve zeka ile iyi bir uyum sağlayabilirler.

Belirsizler

 • İkizler – İkizler Uyumu

İkizler burçları eğlence, sohbet ve macera arayışı içinde olduklarında iyi çift olurlar gibi düşünebilir. Ancak İkizler burçlarının ilişkilerinden sadakatsizlik ve fevri tavırlar görülebilir. Bu yüzden iyi bir çift olmazlar. Çünkü anlaşamazlar.

 • Yay – İkizler

Yay burcu son derece anlayışlı bir burçtur. Başkalarının farklı özelliklerini kolayca kabullenirler ve ayrım yapmazlar. Her ikisi de öğrenmeye açık ve çeşitliliği, cinselliği severler. Ancak her iki burç havai davranışlar sergilerler. İlişkilerinin aniden başlama ihtimali de vardır, aniden bitme ihtimali de vardır. İlişkileri bitmez devam ederse modern ve tatminkâr bir hayat sürebilirler.

İkizler Burcuna Uygun Meslekler

İkizler burcu son derece değişken ve açık fikirlere sahiptir. Bu nedenle ondan sanatçı ya da gazeteci olabilir. Değişken tavırları sayesinde de ticaret işiyle de uğraşabilirler. Genel olarak reklamcı, gazeteci, medya çalışanı, halkla ilişkiler uzmanı, bilim insanı, matematikçi, çevirmen, hukukçu, radyocu olmaları iyidir.

İkizler Burcu Ünlüler
 • Kanye West
 • Johnny Deep
 • George Orwell
 • Kate Upton
 • Donald Trump
 • Adile Naşit
 • Feyza Çıpa
 • Hasibe Eren
 • Petek Dinçöz
 • Bülent Ersoy

Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
ozge

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend