İbrahim Tatlıses’ten 300 Aileye yardım

2 dakika


İbrahim Tatlıses, ramazan ayı nedeniyle yardıma muhtaç 300 aileye gıda kolisi yardımında bulunurken, 300 aileye daha gıda kolisi göndereceğini söyledi.

İbrahim Tatlıses'ten 300 Aileye yardım

 İzmir’deki evinde karantinada olan İbrahim Tatlıses, Instagram hesabından bir video yayınladı ve şunları söyledi: Bugün 300 haneye ulaştık. Allah kısmet ederse bayrama yakın 300 haneye daha ulaşacağız.

İbrahim Tatlıses'ten 300 Aileye yardım

İbrahim Tatlıses rahmetli annemin babamın hayrınadır, Allah kabul etsin. Hayırlı Cumalar dedi.

İbrahim Tatlıses'ten 300 Aileye yardım

İbrahim Tatlıses Kimdir?

İbrahim Tatlıses, 1952 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur. İbrahim Tatlıses’in annesi Kürt kökenli, babası ise Arap kökenlidir. İbrahim Tatlıses, toplam 7 kardeştir. Oldukça uzun bir süre boyunca inşaatlarda çalışan İbrahim Tatlıses, ünlü olduktan sonra Tatlı olan soyadını değiştirerek Tatlıses yapmıştır. İbrahim Tatlıses, 1952 yılında kendisinin tabiri ile Şanlıurfa’da bir mağarada doğmuştur. Belirttiğimiz gibi babası Arap, annesi de kürt kökenlidir.

Ciğerci olan babası ve Leyla hanımın 7 çocuğundan en büyüğü İbrahim Tatlıses’tir. İbrahim Tatlıses; zaman zaman oldukça etnik köken tartışmalarının içerisinde kendisini bulmuştur. Örnek vermek gerekirse; İbrahim Tatlıses Kanald televizyonunda katılmış olduğu bir programda, babam Arap, annem kürt, ben ise Türk’üm gibi söylemlere imzasını atmıştır. Bunun gibi birçok örnek gösterilebilir.

İbrahim Tatlıses; 2005 yılında Erbil’de vermis olduğu konserde de, babam arap, annem kürt, ben ise Türk oğlu Türk’üm demiş ve sizlere Türkiye’den selam getirdim diyerek hayranları ile kucaklaşmıştır.

İbrahim Tatlıses; hayatında hiç okula gitmemiştir. Yoksulluk içinde geçen çocukluğu zor bir hayata adım atılmış olduğunun göstergesiymiş adeta. Daha doğduğunda babası hapis yatmaktaymış.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
nazlı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend