Hollanda Geleceğin Ülkesi Mi?

3 dakika


Çılgın geze kulüpleri, birbirinden farklı sanat dolu müzeleri, doğal güzellikleri ile oldukça ilgi çeken bir ülke olan Hollanda, Avrupa’nın en değerli ülkelerinden biridir. Avrupa’nın bu kadar önemli bir ögesi haline gelmesinin altında ise bir sürü inanılmaz neden yatmaktadır. Hollanda, sahip olduğu birtakım güzelliklerinin dışında, geleceğe dair örnek bir ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Peki Hollanda’yı bu kadar muhteşem yapan özellikleri nelerdir?

Hollanda’da Terk Edilmiş Bir Hayvan Bulamazsınız.

 Hayvan hakları denilince akla gelen ilk ülkelerden birisi olan Hollanda, bu konuda oldukça dikkatlidir. Bu ülkenin insanları hayvan haklarını oldukça sıkı korurlar ve ufak dostlarının hayatlarının güvende olması için bir hukuk sistemine sahiptirler. Dolayısıyla Hollanda’da sokakta dolaşırken tasmalı ve bir zamanlar sahipli olup daha sonradan sokağa atılmış bir hayvan göremezsiniz. Hollanda Hükumeti, hayvanlarına ömür boyu bakma hizmeti sunar ve bunun için sayısız barınaklara sahiptir. Fakat genellikle insanlar, hayvanları sahiplendiği için barınaklara bile çok az ihtiyaç duyulur.

Bu Ülkede Hapishaneler Batma Eşiğindedir.

 Hollanda Hükumeti yaklaşık 10 senedir yürütmüş olduğu suçla mücadele politikası ile suçlu sayılarını gün geçtikçe azaltmıştır. Bu umut verici politika ile ülkede mahkum sayısı hızla azalmıştır. Fakat bu durum akabinde hapishanelerin batması ile sonuçlanmış ve bu hapishaneler süresiz olarak kapatılmıştır. Bir ülkenin en büyük derdi bu olsa gerek desek yalan olmaz.

Güneş Enerjisi İle Çalışan Bisiklet Yollarını Kullanabilirsiniz.

 Hollanda Hükumeti’nin son zamanlarda oldukça ilgili olduğu bir farklı durum ise sürdürülebilir enerji konusudur. Güneş panelleriyle kaplı olan bisiklet yollarında bisiklet sürebilir ve elektrikli araçlarınızı şarj edebilirsiniz. Aynı zamanda Hollanda, güneş panelli bisiklet yolunu ilk kurmuş olan ülkedir.

Hollanda’da Motorlu Araç Bulunmayan Kasabalar Vardır.

 Hollanda sınırları içerisinde bulunan Houten adlı bu kasaba yaklaşık olarak 5 bin nüfusa sahip bir kasabadır. Bu ufak kasabanın ulaşım imkanları ise sadece bisiklettir. 1980’li senelerin başından beri yürürlüğe girmiş olan bu karar ile kasaba sakinleri bölgeye motorlu araç sokmak istemiyor ve çok daha huzurlu bir şekilde yaşamlarına devam ediyorlar.

Vahşi Hayvanlara Özel Geçitler Bulunur.

 Hollanda Hükumeti hayvan sever derken sadece kedi ve köpekten bahsetmemiştik. Aynı zamanda vahşi hayvanların da güvenli bir yaşa sağlayabilmeleri için hükumet otoyollara çeşitli özel geçitler koymuştur. Bu özel geçitler sayesinde vahşi hayvanlar, belirli tehlikelere maruz kalmadan bir alandan başka bir alana güvenli bir şekilde geçiş yapabiliyorlar.

Burada Elektrikli Otomobiller Oldukça Yaygındır.

 Hollanda Hükumeti, vatandaşlarını genel olarak elektrikli otomobillere yönlendirmektedir. Bunun en büyük sebebi ise çevre kirliliğini en aza indirmektir. Ülkede ise hemen hemen her 50 metrede bir şarj istasyonları bulunmaktadır ve aracınızı bu istasyonlarda dilediğiniz gibi şarj edebiliyorsunuz. Elektrikli araçların kullanımının artması ile Hollanda Hükumeti, motorlu araçların üretilmesini durdurmayı planlıyor.


Beğendin mi? Hemen arkadaşlarınla paylaş!

0

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

harika harika
0
harika
mükemmel mükemmel
0
mükemmel
üzgün üzgün
0
üzgün
çok iyi çok iyi
0
çok iyi
kötü kötü
0
kötü
şaşkın şaşkın
0
şaşkın
beğenmedim beğenmedim
0
beğenmedim
milano

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Biçimi Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Oylamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Caps
Özel caps yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Send this to a friend